Viera, cirkev, človek, šťastie

Igor Bukovský ma vo svojej knihe Návod na prežitie pre muža zaujal zaujímavou myšlienkou. Na otázku, kedy je muž úspešný, si sám odpovedá. Keď zaspáva spokojný a vstáva nedočkavý.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (22)

Ja by som v mojom prípadetento stav spojil nielen s úspechom, ale so šťastím. Keď večer zaspávamspokojný a ráno vstávam nedočkavý, tak vtedy sa cítim šťastný. Vtedy sa užráno nedočkavo teším na deň, ktorý je predo mnou. Teším sa na program, ktorý mačaká a ktorý ma napĺňa. Pravidelne ma takéto pocity sprevádzajú nadovolenkách v cudzích krajinách, kde mi každý deň prináša nové, peknéa vzrušujúce zážitky. To sa nemôžem dočkať, kedy žena vstanez postele a ja sa už pred raňajkami ticho vytratím z hotelovejizby a idem si ráno zaplávať a prejsť sa po rannom, ešte poloprázdnomprímorskom mestečku, kúpiť si čerstvé noviny. Na takúto dovolenku sa bežnečlovek dostane raz za rok, možno niekto aj dvakrát. Ale čo v ostatných,všedných pracovných dňoch. Pokiaľ je človek mladý, zdravý, pekný, má zaujímavúprácu, prípadne je zaľúbený, má rodinu, zdravé deti, tak je pre neho každý deňprežitý naplno šťastným dňom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A teraz sa vrátimk téme z nadpisu môjho článku. Na blogu ale aj v iných médiáchsa v období vianočných a novoročných sviatkov veľa písalo na tému viera,cirkev, náboženstvo, dogmy, historické fakty. Aj tieto články a hlavnediskusné príspevky k nim potvrdili pestrosť a rôznorodosť názorov,pohľadov na túto tému. Musím priznať, že ja sám mám na túto tému pestré názorya netrpím pritom duševnou chorobou. Záleží však vždy od uhla pohľadu. Čímsi človek dopraje na akúkoľvek vec čo najviac uhlov pohľadu, tak na ňu získavapostupne čo najkomplexnejší názor. Cirkev je tu už celé stáročia,sprevádza a formuje životy ľudí. Jej vplyv na ľudstvo je nespochybniteľný.A je len samozrejmé, že tento vplyv si za každú cenu chce udržať.A keďže nie je sama s takýmito ambíciami, tak naráža na odpor svojichkonkurentov. Väčšinou sú to politické zoskupenia. A tak je tu bojo získanie vplyvu, teda boj o moc. A o peniaze. Je tosúčasť života.

SkryťVypnúť reklamu

A ako to súvisí so šťastím?Moja mama má 83 rokov, je vdova a žije sama. Keďže je ešte chvalabohutakmer vo všetkom sebestačná, tak okrem vianočných a novoročných sviatkov,ktoré trávime spolu, jej takýto spôsob života vyhovuje a takto sa udržiavavo fyzickej aj psychickej kondícii. Dokonca nám ju občas aj rozdáva, keď vidí,že to potrebujeme. A čo jej v jej veku a popri nespočetnýchzdravotných problémoch, ktoré ju sprevádzajú, najviac pomáha? Je to viera, pravidelnénávštevy kostola, stretávanie sa tam so slušnými a inteligentnými ľuďmi,návštevy rôznych sprievodných prednášok, živý záujem o všetko nové, čodoba prináša. Večer zaspáva spokojná a ráno vstáva nedočkavá. Je prostešťastná. Aj toto je jeden z mnohých uhlov pohľadu na cirkev.

Peter Laučík

Peter Laučík

Bloger 
  • Počet článkov:  28
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som zrelý muž s vyhraneným názorom na život... a predsa som vďaka mojej dôvere ešte vždy občas prekvapený (alebo, žeby naivný?). Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu