Ostanú z nás radodajné sliepky?

Ženy, budeme na svoju prezentáciu naďalej používať telo, ale konečne rozhýbeme aj šedú kôru mozgovú?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (83)
Obrázok blogu

Na úvod zopár faktov:
Na začiatku bolo miliónové dievča. Postupne vyšlo najavo, že dve adeptky na tento titul v minulosti fotili fotky erotického charakteru, tzv. decentné akty.
Striebornú superstar prvého kola reality show Slovensko hľadá superstar médiá pasovali za "sexbombu".
Najnovšie je zamerané na miliónové nevesty. Jedna má v životopise pikantné porno, druhá erotické snímky.
Ak sa dievčatá, ktoré postúpia do finálových kôl týchto súťaží, nemajú čím podobným pochváliť, ochotne príjmu ponuky, aby sa svojím "konkurentkám" vyrovnali. Najprv to bola aspoň profesionálna úroveň (časopis Playboy), potom však už dievčatá pristúpili aj na obyčajné amatérske fotenie vo vile. A to v prvom aj druhom pokračovaní.

Raz mi jeden kamarát povedal: "Radšej krásnu a hlúpu, ako škaredú a múdru."

Nedokážem sa ubrániť dojmu, že jedinou možnosťou zviditeľnenia sa vidia dnešné dievčatá a ženy v aktoch a erotických videách, teda prezentáciách svojho tela. Áno, je to dobrovoľné rozhodnutie. Prečo sa však po zverejnení pred národom za svoje činy hanbia? Pretože vládne názor, že každá žena, ktorá sa takto odhalí, je ľahká (snažím sa nepoužiť vulgarizmus ani nadávku, ale každý si domyslí zamlčané synonymá).
Je to taký zvláštny trend. Fotky tohto druhu vznikajú na základe dopytu prevažne mužskej populácie. Paradoxne sú to aj muži, nielen ženy, ktoré tieto ženy odsudzujú. A za čo? Za to, že im poskytnú to, čo chcú (dá sa to chápať aj viaczmyselne, ale sústreďme sa len na fotografie). A tu vzniká konflikt záujmov. Dopyt po erotických snímkach bol, je, aj bude a ženy, ktoré sú ochotné sa zväčšniť v evinom rúchu, sú na výslní. Je o ne záujem, zvyšujú sa ich príjmy, sú pozývané na rôzne akcie, ich spoločenská hodnota stúpa. A hoci vďaka náplasti ľahká (tá, čo sa ti aj vyzlečie), vždy sú za svoj čin verejnosťou odsúdené.
Načo sa však trápiť s neustálym dokazovaním svojej inteligencie, keď jednoduchšie je sa vyzliecť? Cieľ je v podstate taký istý, ale ten spôsob, akým sa k nemu dopracujú, je značne odlišný, nehovoriac o klebetách, ktoré živia tisíce bulvárov po celom svete. Príkladom je mnoho herečiek, speváčiek, moderátoriek, modeliek a znudených dedičiek, ktoré pre rast publicity a záujmu o svoju osobu upútavajú práve týmto spôsobom. A že sa tento trend úspešne udomácnil aj u nás, nie je žiadne tajomstvo.

Je to samozrejme každého osobná záležitosť ako takúto vec prijme. Ja si však neviem predstaviť, že by som v budúcnosti fotila akty len preto, aby som mohla prezentovať aj obsah svojho mozgu. A viem, že si to nevie predstaviť ani môj frajer, ktorý by mi takúto aktivitu určite zakázal, minimálne preto, aby sa mu kamaráti neposmievali, že chodí s "takou." To by som tých niekoľko rokov svojho štúdia mohla rovno brať ako stratu času a radšej si naprogramovať skrášľovaciu kúru.

Hovorí sa: "Účel svätí prostriedky." Áno, ale iba ak hľadíme dopredu a na seba a tá spúšť za nami nás netrápi. Preto fandím všetkým ženám, ktoré sa dokázali presadiť aj bez aktov, filmov a videí odené len v bikinách či zospinkovaných kusoch látky.

Pretože ak zmysel upútania pozornosti vidíme len v našich telách, tak sa milé žienky nemôžeme čudovať, prečo nás mužská polovica sveta považuje za radodajné sliepky. A záver nech si z toho spraví každý vlastný.

Laura Adamová

Laura Adamová

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

neprofesionálna blogerka - začiatočníčka Zoznam autorových rubrík:  Moje cesty okolo svetaSlovenskó, Slovenskó(nie)LEN PRE ŽENYSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu