Ďalšia revolúcia na obzore?

Okrem nežnej novembrovej revolúcie neregistrujem žiadnu revolúciu, ktorá by ľuďom priniesla osoh. Bude táto iná?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pravdepodobne všetci, čo len trochu triezvo nazerajúci ľudia pri pohľade na Slovensko zúfalo očakávajú zmysluplné reformy. Súčasná vládna garnitúra so sľubom ukončenia bezbrehého rozkrádania krajiny súčasne sľubovala reformné úsilie, ktoré zabezpečí, že sa prestane zvyšovať ekonomické zaostávanie Slovenska voči prakticky všetkým krajinám európskeho hospodárskeho priestoru.

Rozumiem, že pandémia nás postavila pred úplne iné problémy. Vyhováranie sa na pandémiu už ale neúčinkuje. Prakticky dvojročné vyčíňanie COVID-19 dnes už každého len unavuje a obnažuje neschopnosť spoločnosti zvládnuť nepredvídané situácie. Krajina je polarizovaná, vláda len ukľudňuje a problémy rieši len polovičato a opozícia si na ľudských obetiach postavila svoje zviditeľňovanie bez akéhokoľvek náznaku rozumného riešenia.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po prakticky dvoch rokoch sme sa dozvedeli dnes prvú časť hrubých obrysov "daňovej revolúcie". Pravdupovediac očakával som, že to bude nedostatočné, prípadne málo odvážne, ale to, čo som zaregistroval dnes, mi takmer vyrazilo dych. Naivne som si myslel, že reforma alebo dokonca revolúcia pomôže Slovensku vymaniť sa z príjmovej chudoby, umožní rast ekonomickej aktivity, prípadne iné benefity, ktoré by krajinu nakopli.

Slovensko a slováci sa topia v dlžobách, kde sa len človek obzrie. Vláda vymýšľa rôzne exekučné amnestie, rozdáva bezmyšlienkovite peniaze na všetky strany a v ľuďoch živí pocit, že majú na všetko nárok, nemusia ani pracovať lebo milovaná vláda sa o nich vo všetkom postará. Bývalý otec národa a jeden z najväčších zlodejov nodobých dejín sľuboval Slovensku druhé Švajčiarsko. Nepovedal im už ale to, že dnešné bohatstvo Švajčiarska je vykúpené desiatkami rokov tvrdej poctivej práce a hlavne sporivosťou a striedmosťou v rozdávaní. Mali samozrejme aj obrovské šťastie, že do ich krajiny nevstúpila čižma ruského vojaka.

Skryť Vypnúť reklamu

Slovensko do dnešných dní nie je schopné si na svoju vlastnú réžiu zarobiť samo. Iné, ako deficitné hospodárenia krajina nepoznala a ani nemá ambíciu niečo také dosiahnuť. Prvá časť "daňovej revolúcie" toto potvrdzuje. Sme jednou z najchudobnejších krajín EU ale v sociálnej oblasti nám bohaté krajiny môžu len závidieť. A budeme rozdávať naďalej a ešte viac. Prosím vás, vládni predstavitelia, to sa vážne tak obávate návratu populistických komunistov k moci, že musíte ich zničujúce hospodárenia krajiny prebíjať ešte väčšími nezmyslami?

Dnešné malé deti sa tomuto nedokážu vzoprieť, ale prosím, myslite na svoje deti a vnúčenci pri tvorbe týchto nezmyslov a navrhnite niečo, čo zjednoduší podnikanie v krajine, výrazným spôsobom okreše rozbujnenú štátnu a samosprávnu byrokraciu a uvidíme na konci dnešného tunela malé svetielko, ktoré by Slovensko posunulo niekde úplne inde. Lebo dnes ide "gréckou cestou" a dnešná garnitúra výrazne pridáva plyn na ceste do katastrofy. Počkáme si na ďalší diel tejto revolúcie a uvidíme, čo prinesie.

Skryť Vypnúť reklamu

František Lefler

František Lefler

Bloger 
  • Počet článkov:  104
  •  | 
  • Páči sa:  26x

som človek, ktorého stále zaujíma dianie okolo nás a nie je mi to ľahostajné lebo nadobúdam pocit, že prežívame Déjà vu Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu