Socialisti všetkých strán - rozmýšľajte!

Za všetko, čo platí zamestnávateľ v konečnom dôsledku zaplatí IBA zamestnanec.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (26)

"Zamestnanec, čo ide do penzie, má mať odchodné". "Zamestnávateľ mi platí na doplnkové dôchodkové poistenie". "Zamestnávateľ zabezpečuje nápoje, stravné lístky, klimatizáciu, bezpečné prostredie, také poistenie, terapeuta, onaké poistenie..." Nezmysly!

Akákoľvek povinnosť uvalená na zamestnávateľa VŽDY v konečnom dôsledku leží iba na pleciach zamestnancov. Sú to práve zamestnanci, ktorí musia najprv vyprodukovať hodnotu, z ktorej sa zaplatia všetky ich sociálne vymoženosti, a až potom môžu dostať plat. Ak nevyprodukujú hodnotu vyššiu ako minimálna mzda plus všetky povinnosti zamestnávateľa zo zamestnanca vyplývajúce, jednoducho s nimi nebude uzavretý pracovný pomer. Vysokými nárokmi na "zamestnávateľov" sa tak inštitucionálne vytvára nedobrovoľná nezamestnanosť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Obed zadarmo jednoducho neexistuje. Všetky záväzky zamestnávateľov musia byť zaplatené z hodnoty tovarov a služieb vyprodukovaných zamestnancami, týmto im znižujú potenciálnu čistú mzdu, a v konečnom dôsledku aj slobodu rozhodovania o použití zaslúžených peňazí.

Michal Lehuta

Michal Lehuta

Bloger 
  • Počet článkov:  990
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Gamča '02. Potom B.A. zo spoločenských vied, M.A. z medzinárodných vzťahov na Jacobs University Bremen. Dnes ekonomický analytik týždenníka TREND. Zoznam autorových rubrík:  GeografiaEkonómia / EkonomikaHudbaNa zamyslenieKomentárInšpiráciaVlastná tvorbaAbsolute jaPolitikaPostrehUmenieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu