Bratislava a Košice

Aby som zabil trocha času, pozeral som minule nejaký kool klub. Okrem iného v Košiciach Jopo s Verou rozoberali aj vzťah medzi Bratislavou a metropolou východného Slovenska. Záver bol asi taký, že naše dve najväčšie mestá sú od seba na míle vzdialené. Nielen doslovne (tých nejakých 400 km), ale aj v prenesenom význame slova, ľudsky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)
Obrázok blogu

A geografia to len potvrdzuje. Viedeň aj Budapešť sú Bratislave omnoho bližšie. Praha takisto (ak zoberieme do úvahy ako dlho do Košíc treba cestovať). Pravdepodobne aj do slovinskej Ľubľany je to časovo kratšie ako do Košíc (diaľnicou cez Rakúsko). Plus Brno, Ostrava, Gyor, Szekesfehervar, Kecskemet, Miskolc, Maribor, Graz, Linz a asi aj Salzburg - všetko veľkomestá Bratislave "bližšie" ako Košice (veľkomesto = mesto s počtom obyvateľov aspoň 100,000).

Bratislavčania teda na Košice po väčšinou kašlú. Tvrdý slovník, ale tak nejak to asi je. Smutné? Možno. Treba s tým niečo robiť? Nemyslím.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Asi fakt už len tá diaľnica všetko zachráni...

Michal Lehuta

Michal Lehuta

Bloger 
  • Počet článkov:  990
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Gamča '02. Potom B.A. zo spoločenských vied, M.A. z medzinárodných vzťahov na Jacobs University Bremen. Dnes ekonomický analytik týždenníka TREND. Zoznam autorových rubrík:  GeografiaEkonómia / EkonomikaHudbaNa zamyslenieKomentárInšpiráciaVlastná tvorbaAbsolute jaPolitikaPostrehUmenieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu