Včera o polnoci uplynula lehota na podanie návrhov kandidátov na post prezidenta SR. Kampaň začala už pred týmto dátumom, a ako je v tomto štáte zvykom pri každých voľbách, poriadne špinavo. Kandidáti neschopní voliča zaujať svojimi predchádzajúcimi pracovnými úspechmi, ani budúcimi konkrétnymi riešeniami a víziou, stavajú svoju kampaň na útokoch na proti kandidátov. Ako prvý spustil intenzívnu ofenzívu predseda SNS Andrej Danko.
Svojmu protikandidátovi, a zároveň vládnemu kolegovi Petrovi Pellegrinimu ostro vyčíta, že nezvláda vedenie parlamentu, pretože nie je ochotný zmeniť rokovací poriadok tak, aby opozícii takmer znemožnili pripomienkovať návrhy vlády.( tiež vám to trochu pripomína diktatúru?)
Vo svojom príhovore tiež niekoľko krát dôrazne varoval premiéra Fica, že robí veľkú chybu tým, že sa rozhodol nekandidovať na prezidenta, a zároveň podľa Danka robí svoju najväčšiu politickú chybu tým, že Smer podporí Petra Pellegriniho , ktorý ho už raz zradil,vyjadril obavy, že ak by sa Peter Pellegrini stal prezidentom, tak by zradil koalíciu. Do roka do dňa Fico nebude premiér, vyhlásil a preto by koalícia mala zvážiť, že podporí iného kandidáta. (čiže jeho?)
Nezabudol ani na to, že občania majú právo vedieť o prezidentovi všetko, aj o jeho zdravotnom stave, sexuálnej orientácii, finančnej situácii, a aj o tom, kto bude prvá dáma. Pokračoval tým, že on, aj keby sa stal prezidentom, Roberta Fica nikdy nezradil, a nezradí.
„Do budúcna som pripravený byť prezidentom najmä súčasnej koalície.”
hrdo zopakoval Andrej Danko. A preto mottom jeho kampane bude.
„Andrej Danko - prezident ktorý nezradí.”
Andrej Danko v posledných dňoch tak často a vehementne vyjadruje svoju lásku a oddanosť ku Slovensku, koalícii a Robertovi Ficovi, že ja už čakám kedy mu už len odkáže. „Bozkávam vás všade.”
Útoku sa nevyhol ani ďaľší kandidát na prezidenta, Ivan Korčok. Tentoraz prostredníctvom samozvaného „šíriteľa pravdy, Zora pomstiteľa” Zoroslava Kollára, ktorý vo svojom videu obvinil Korčoka z toho, že je bývalý agent štb. Ústav pamäti národa síce argumentami toto obvinenie vyvrátil, ale zrnko pochybnosti v niektorých voličoch už určite zostalo. Účel bol teda splnený. Keďže tento bývalý konkurzný rávnik, spájaný aj s mafiou zázračne zbohatol práve za prvej Ficovej vlády, a v jeho videách nikdy nepadlo ani slovo proti niekomu zo súčasnej vládnej koalície, ani proti ich oligarchom, a video sa objavilo hneď po zverejnení prieskumu, v ktorom sa Korčok doťahuje na Pellegriniho, môžeme tušiť, odkiaľ vietor proti Korčokovi fúka.
V stredu ráno nás zastihla nečakaná správa o tom že že päť minút Pred polnocou teda päť minút pred koncom lehoty, podal návrh svojej kandidatúry Igor Matovič to síce bolo prekvapenie ale najväčšie je prišlo až cez jeho tlačovú besedu v ktorej sa vyjadril že on vlastne kandiduje, ae nekandiduje pretože si je istý že prezidentom sa nestane.No rozhodol sa šíriť v tejto kampani pravdu a podporiť demokratického kandidáta, a celkovo túto prezidentskú kampaň okoreniť.
Sám sa prirovnal k bobkovému listu, ktorý sa pridáva pre chuť do polievky ale nikto ho neje. Matovič, verný svojej povesti vzápätí zaútočil na Ivana Korčoka, ktorý mu údajne nezodpovedal zásadné otázky.
Útoky proti Matovičovi sa začali ešte pred ohlásením kandidatúry, Šutaj Eštok, ktorému sebavedomie rastie rovnako rýchlo, ako jeho plešina, v relácii na telo tvrdil, že sa v kancelárii bývalého ministra financií, sa našiel spis, dokazujúci odpočúvanie terajšej koalície.
Povahu kandidáta expremiéra dobre poznáme,takže predpokladám že útoky na proti kandidátov sa ešte len začnú.
Našťastie zoznam kandidátov je už uzavretý a prekvapenie už nehrozí.
Tu je zoznam mužov, ktorí sa uchádzajú o post hlavy štátu.
Andrej Danko(predseda SNS
Bobkový list
Patrik Dubovský (historik, vedecký pracovník Ústavu pamäti národa)
Krisztián Forró (predseda mimoparlamentnej strany Szövetség – Aliancia, podnikateľ, aktivista)
Štefan Harabin (exminister spravodlivosti, sudca, právnik)
Ivan Korčok (bývalý minister zahraničných vecí, bývalý veľvyslanec a diplomat)
Marian Kotleba (predseda mimoparlamentnej strany ĽSNS)
Ján Kubiš (bývalý minister zahraničných vecí, bývalý veľvyslanec a diplomat)
Igor Matovič (predseda hnutia Slovensko)
Milan Náhlik (bývalý príslušník Policajného zboru)
Peter Pellegrini (predseda Hlas-SD a predseda parlamentu)
Róbert Švec (politik, predseda strany Slovenské hnutie obrody)
.Pri sledovaní tohto predvolebného šachu by sme však nemali zabudnúť že ešte stále sa rieši novela trestného zákona a zrušenie špeciálnej prokuratúry, ktoré je už podľa Roberta Fica jasné a rozhodnuté. I keď Tibor Gašpar avizuje, že sa do novely zapracujú niektoré pripomienky a výhrady odborníkov, všetci tušíme, že to budú iba drobné kozmetické úpravy. Prečo je pre koalíciu zmena trestného zákona tak dôležitá, zhrnul denník N do jedného obrázku
