Politicko apolitická vsuvka, resp. apel na inteligenciu

Ospravedlňujem sa, že tento komentár bude trošku iný a možno viac zasiahnutý citmi, ako by objektívny komentár byť mal. Nechcem však komentovať a hodnotiť politikov, či už pravých, alebo ľavých, súčasných či minulých, republikánov prípadne demokratov, liberálov alebo konzervatívcov. Všetci sú len a len politici, ľudia ktorým sme dali hlas. Tento článok by som chcel založiť na jednom citáte, ktorý je veľmi výstižný.„Ospravedlňte zníženú kvalitu niektorých poslancov. Vznikla z nedostatku múdrosti svojich voličov.“ J. Poláček

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Tento citát je viac ako výstižný. Osobne som kedysi patril k skupine voličov, ktorí mali svoju obľúbenú „partaj“ a každé voľby som hájil rovnakú farbu. V bežných diskusiách som svoju stranu samozrejme obhajoval, taktiež i jej spolu koaličníkov. Jej názory boli vždy tie správne a ostatné boli vždy plné chýb. MY sme boli vždy tí najlepší, najkrajší a najmúdrejší.

Neskôr s postupným vývojom osobnosti, získavaním nových pracovných skúseností, samo štúdiom a hlavne rozvojom šedej kôry mozgovej som otvoril oči.


Paradoxné je to, že ďakujem každej politickej strane, za všetky prešľapy, chyby či krádeže. Ďakujem za všetko zlé čo napáchala. Ďakujem práve preto, že som sa vyliečil zo svojej zaslepenosti a zistil som, že chyby robí každý, či bežný človek, či minister. Otázne je, čo kto chce naozaj spraviť pre spoločnosť, a čo i naozaj spraví. Dnes už nechodím voliť podľa straníckej knižky, podľa farby kravaty, tvrdých a silných slov, alebo podľa svojho suseda, ktorého som našiel na kandidátke. Dnes chodím voliť na základe svojho svedomia, na základe skutkov ktoré poslanci naozaj vykonali, či spoločenského prospechu ktorý nám dopriali. Volím preto, lebo v tejto krajine chcem žiť. Chcem aby v tejto krajine vyrastali moje deti a aby si vážili hodnoty ako je slušnosť a česť.


Preto v tejto subjektívnej úvahe apelujem na každého kto číta týchto pár riadkov, aby sa vzdal počúvania hlúpych a silných slov od politikov. Apelujem na to, aby ste mysleli hlavou a cítili srdcom. Vnímali stav ktorý je vôkol Vás. Veď nie je rozvinutá tá krajina, v ktorej politici vykrikujú silné slová, urážajú sa a voliči hrajú ich hru na dobrých a zlých. Uvedomili si, prečo práve títo ľudia zastupujú nás občanov a zamysleli sa nad tým, čo znamená dobrý politik. Prosím, berme na vedomie skutočnosť, že dobrý neznamená to, že mi z daných možností bude plynúť akákoľvek výhoda. Dobrý znamená, že je zodpovedný, spravodlivý a slušný. 

Rozvinutá krajina je tá, kde sa podnikateľ nebojí otvoriť svoju kaviareň pre riziko výpalníctva (Ministerstvo vnútra), kde sa absolvent, či nezamestnaný dokáže zamestnať rýchlo aby nestratil pracovné návyky (M. Hospodárstva + M. Sociálnych vecí a rodiny) kde sa mladá rodina nebojí mať dieťa či kúpiť si byt (MH + MSVaR). Rozvinutá krajina je aj tá, kde sa obyčajný človek nemusí báť, že ak neprinesie všimné lekárovi nebude kvalitne ošetrený (M. Zdravotníctva) alebo že jeho súdny spor o kus záhrady sa bude vliecť 4 roky (M. Spravodlivosti) .... 

Príkladov je mnoho. Ale v rukách to máme my. Ak budeme len doma frflať, čítať denníky s nulovou výpovednou hodnotou, hrať politickú hru na to že jedna partaj je dobrá a tá druhá zákonite zlá, nikdy sa zo začarovaného kruhu nedostaneme.

Ja Vás ale kritizovať nechcem, kritizovať nás budú naše deti, za to že sme mali rozum „dar od Boha“ a premrhali sme ho na hlúposti... 
Nepočúvajme prázdne politické gestá, počúvajme rozum a poďme tam kde nám bude všetkým raz lepšie. Za krajšou a lepšou budúcnosťou. 

PS: Ďakujem všetkým politikom, ktorí ma donútili dlho premýšlať pred každou voľbou, komu dám svoj hlas.

Marek Lenner

Marek Lenner

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Človek bažiaci po slobode, slušnosti a zodpovednosti. Osoba ktorá si váži ľudský rozum a berie ho ako dar. Dar, ktorý treba využiť. Niekto, kto vie, že blaho spoločnosti, dosiahol nevyžadovaním "oko za oko", ale tým, že sklonil hlavu, priznal chybu a podal svoju ruku... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu