Potom nie sme spokojní, pretože naše deti nie sú dosť veľké a všetko sa zmení k lepšiemu, keď vyrastú. Potom nie sme spokojní, pretože dosiahli pubertu a musíme sa s tým popasovať.
Určite budeme šťastnejší, keď z toho vyrastú.
Hovoríme si, že náš život bude lepší,
keď si naša manželka/manžel konečne lepšie zorganizuje život,
keď budeme mať lepšie auto,
keď budeme môcť ísť na dovolenku,
keď budeme konečne na dôchodku.
Pravdou je, že nie je lepší čas na šťastie, ako ten, čo práve je teraz.
Ak nie teraz, potom kedy?
Život je vždy plný výziev.
Je lepšie ten fakt prijať a rozhodnúť sa byť šťastným aj napriek tomu všetkému. Dlho to vyzerá tak, že život by mal už konečne začať. Ozajstný život.
Ale v ceste sa stále vyskytne nejaká prekážka:
vyššia moc,
nejaká práca, ktorú treba dokončiť,
niečo, čomu treba venovať nejaký čas,
účet, ktorý treba zaplatiť a potom to začne.
Nakoniec pochopíme, že život sú stále len prekážky.Tento uhol pohľadu nám dáva možnosť pochopiť, že neexistuje žiadna cesta ku šťastiu, šťastie samotné je cestou. Takže vychutnajme si každý tento moment.
Prestaňme čakať, keď skončíme školu, kým sa vrátime zo školy, kým schudneme päť kíl, kým priberieme päť kíl, kým dostanene prácu, kým splatíme hypotéku, na jar, na leto, na výplatný deň v mesiaci, než sa rozhodneme byť šťastným.