Koniec

Už sa rozhodol. Už nevládal. Už s tým všetkým skončí. Tu a teraz.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Nikto si ho tu na tom moste nevšímal. Autá na diaľnici pod ním leteli hrozne veľkou rýchlosťou na to, aby si ho stačil niekto vryť do pamäte. Dokonca ani šofér autobusu si ho nevšímal. Už stratil všetko na tomto svete. Tak prečo ďalej žiť?

Zase v sebe prežíval tú drámu. Tú, ktorú si vytrpel už tak nespočetne veľakrát. Chvíľu, malilinkatý okamžik života, v ňom vyhrávala chuť žiť. Zase sa hlboko nadýchnuť a naplno vychutnávať život. Plnými dúškami. Už to dávno nerobil. Skoro to aj zabudol. Zabudol na krásu života. Zabudol na tie chvíle s ňou. Jeho myseľ zatienila tmavá čierna škvrna. Jeho duša už nebola hravá ako duša malého dieťaťa. Ale už nie. Už sa stratila hravosť a eufória. Cítil sa ako zamknutý v tmavej miestnosti. Bez okien, dverí. Bez prístupu vzduchu. Všetko ho ťažilo. Akokeby mal na rukách okovy, ktoré ho strašne pálili. Všetko ho zväzovalo. Nevedel dýchať. Dusil sa. To ten tlak. To to všetko okolo. Cítil sa akokeby on kľačal na kolenách a všetci okolo ho udierali palicou po chrbte. Bol smutný. Prázdny. Ako dávno vypitá fľaša. Tá, v ktorej sa snažil uhasiť smútok. Už s tým prestal. Vedel, že tam niet záchrany. Ale teraz bol stratený. Sám, na pustom ostrove.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

S ňou mohol byť svet iný. Farebnejší. Plnší. Veselší. Nie, už nie. Sľúbil si, že na ňu nebude myslieť. Už nechcel pred ňou utekať. Už nechcel utekať sám pred sebou. Nevládal. Nevládal sa stále dvíhať, keď sa potkol a spadol. Už bol znechutený ležať tvárou v prachu a pozerať sa na ponáhľajúcich sa ľudí okolo. NIkto si ho nevšímal. Nestál o to. Nestál o poľutovanie. Chcel len pokoj. Vnútorný kľud. Už sa nechcel pozerať ako ľudia do seba na uliciach vrážajú a vrhajú na seba vražedné pohľady. Už nechcel zažiť ani jeden zlý pohľad, zlé slovo. Už sa nechcel báť, že na neho ktokoľvek kdekoľvek nakričí. Už nie. 

SkryťVypnúť reklamu

Bol na konci svojej cesty. Vedel, že tu všetko končí. Vedel, že ďalej nepokračuje ani tá poľná cesta, po ktorej kráčal. Už sa nebál. Už sa nebál, že jej pozrie do očí a ona ho odvrhne. Už sa nebál, že ju stratí, aj keď ju nikdy nemal. Už sa nebál ničoho. A nikoho. Už to končí. Vedel, že to tak bude dobre. Už viac nesmútil. Už nikdy nesmútil....

Peter Lidinský

Peter Lidinský

Bloger 
  • Počet článkov:  59
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študent, čo chce písať o svojich názoroch a miluje hory.... Bo sú jeho život a naučili ho žiť, vryli sa do jeho duše tak hlboko, ako zostane jama po výbuchu bomby.... Zoznam autorových rubrík:  Moje české blogyDepkaOnly for fun :)Moje smutné príbehyMoje príbehy z hôrArt fotos

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu