Akciu organizovala Spoločnosť Považskej Dráhy Žilina spolu s občianskym združením ČANGO. Trasa vlaku viedla z bratislavského "rendezu" cez Trnavu, Leopoldov, Hlohovec, Zbehy a Radošinu do Piešťan.

Krátky pobyt v Hlohovci využívajú aj niektorí cestujúci na fotografovanie...

Sme v Zbehoch. V staničke na dnes už veľmi málo využívanej trati z Leopoldova do Kozároviec nás čaká obiehanie prívesného vozňa.

Výhybkárske domčeky na obidvoch zhlaviach stanice...


Zbehy sú vybavené mechanickými vchodovými návestidlami, dnes už rýchlo miznúcich zo slovenskej železničnej siete...

Jazda do 24 kilometrov vzdialenej Radošiny môže začať!

Niektoré budovy staníc a zastávok na trati sú v zúfalom stave. Osem rokov bez pravidelnej osobnej dopravy sa tu dáva spoznať...


Pohľad do histórie hovorí, že miestna železnica zo Zbehov do Radošiny bola sprevádzkovaná v roku 1909. Na trati sú stanice a zastávky Čab-Sila, Čab-Sila zastávka, Nové Sady, Malé Zálužie, Kapince, Biskupová, Malé Ripňany, Veľké Ripňany, Behynce a Radošina.

V deň jázd vládlo horúce slnečné počasie, ktoré umožnilo zhotoviť až takmer pohľadnicové fotografie z vlaku. Aj na rímskokatolícky Kostol sv. Štefana v Nových Sadoch.



Maximálka nášho motoráku bohužial stále postačuje pre väčšinu slovenských lokálok...

Prvý príchod nášho vlaku do Radošiny vítajú davy ľudí. Hurvínek M 131.1443 odviezol spolu dva páry vlakov po radošinskej trati.



Kilometrický údaj na konci trate...

Kostolík v Radošine...

Budúcnosť železničnej trate zo Zbehov do Radošiny je neistá. Osobná doprava tu bola zastavená v roku 2003 a nákladná doprava je po májovom zákaze nakládky reálne žiadna. Miestni si už pomaly odvykli od vlakov, po celej trati sme sa stretali s ich úžasnutými pohľadmi. Spomienky však zostanú, zachytené aj objektívmi fotoaparátov...
