Niektoré modely som v článkoch na mojom blogu už prezentoval, takže najprv krátka rekapitulácia. Vystrihovačky na pohľadniciach od Ondřeje Hejla v mierke 1:150 vyšli v štyroch sadách (tri v roku 2016, jedna v roku 2019), ide spolu o okrúhle číslo - 50 modelov. Do tejto série som zaradil ako 51. model aj kríž v Ostrave - Michálkovicích (ten nebol v niektorej sade pohľadníc, ale vyšiel ako pohľadnicová príloha modelu kostola).
Dva modely majú predlohy zo Slovenska - kaplnky na Zadedovej a v Porube.
Článok pokračuje pod video reklamou
![Kaplnka Panny Márie z roku 1948 v Oščadnici na Zadedovej]()
Kaplnka Panny Márie z roku 1948 v Oščadnici na Zadedovej
![Kaplnka Panny Márie z roku 1885, Poruba]()
Kaplnka Panny Márie z roku 1885, Poruba
Zvyšných 49 kúskov je z Českej republiky, prvých osem som zlepil ešte pred rokom.
![Zvonica v Horních Stakorech (mesto Kosmonosy), kaplnka v obci Louka, zvonica v meste Mšeno, zvonica v obci Jamartice (mesto Rýmařov) a Kaplnka sv. Václava (obec Kly)]()
Zvonica v Horních Stakorech (mesto Kosmonosy), kaplnka v obci Louka, zvonica v meste Mšeno, zvonica v obci Jamartice (mesto Rýmařov) a Kaplnka sv. Václava (obec Kly)
![Zvonica v obci Církvice (mesto Ústí nad Labem), Kaplnka sv. Anny (Rokytnice v Orlických horách) a kaplnka v obci Bezděčín (mesto Mladá Boleslav)]()
Zvonica v obci Církvice (mesto Ústí nad Labem), Kaplnka sv. Anny (Rokytnice v Orlických horách) a kaplnka v obci Bezděčín (mesto Mladá Boleslav)
Mojimi najnovšími prírastkami sú nasledujúce stavby...
![Zvonica pri Kostole sv. Kryštofa (Kryštofovo Údolí) a Kaplnka štrnástich svätých pomocníkov (Chrudim)]()
Zvonica pri Kostole sv. Kryštofa (Kryštofovo Údolí) a Kaplnka štrnástich svätých pomocníkov (Chrudim)
![Kaplnka sv. Jána Nepomuckého (Drahelčice) a Kaplnka sv. Prokopa (Pohorsko)]()
Kaplnka sv. Jána Nepomuckého (Drahelčice) a Kaplnka sv. Prokopa (Pohorsko)
![Mariánsky stĺp nanebovzatia Panny Márie (Kyjov) a kríž pred Kostolom nanebovzatia Panny Márie (Ostrava - Michálkovice)]()
Mariánsky stĺp nanebovzatia Panny Márie (Kyjov) a kríž pred Kostolom nanebovzatia Panny Márie (Ostrava - Michálkovice)
![Kaplnka, Zájezdec (okres Chrudim) a Kaplnka Panny Márie, Netřebice (okres Nymburk)]()
Kaplnka, Zájezdec (okres Chrudim) a Kaplnka Panny Márie, Netřebice (okres Nymburk)
![Kaplnka sv. Jána Nepomuckého, Štěchov (okres Blansko) a kaplnka v obci Sázava (okres Žďár nad Sázavou)]()
Kaplnka sv. Jána Nepomuckého, Štěchov (okres Blansko) a kaplnka v obci Sázava (okres Žďár nad Sázavou)
![Pre bližšiu predstavu o rozmeroch pohľadnicových modelov prikladám fotku s pomerovou kockou, ktorá má dĺžku hrany 5 cm]()
Pre bližšiu predstavu o rozmeroch pohľadnicových modelov prikladám fotku s pomerovou kockou, ktorá má dĺžku hrany 5 cm
![Kaplnka sv. Jána Nepomuckého, Voděrádky (mesto Říčany, okres Praha-východ) a Kaplnka Panny Márie Lurdskej, Staňkov (okres Domažlice)]()
Kaplnka sv. Jána Nepomuckého, Voděrádky (mesto Říčany, okres Praha-východ) a Kaplnka Panny Márie Lurdskej, Staňkov (okres Domažlice)
![Kaplnka sv. Floriána, Držovice (okres Prostějov) a kaplnka, Chbany (okres Chomutov)]()
Kaplnka sv. Floriána, Držovice (okres Prostějov) a kaplnka, Chbany (okres Chomutov)
![Kaplnka sv. Vendelína, Osvětimany (okres Uherské Hradistě), Kaplnka Panny Márie, Šternberk (okres Olomouc) a kaplnka so zvonicou, Sobín (Praha-Zličín)]()
Kaplnka sv. Vendelína, Osvětimany (okres Uherské Hradistě), Kaplnka Panny Márie, Šternberk (okres Olomouc) a kaplnka so zvonicou, Sobín (Praha-Zličín)
![Kaplnka sv. Anny, Prkenný Důl (mesto Žacléř, okres Trutnov) a Kaplnka sv. Floriána, Dlouhé (okres Žďár nad Sázavou)]()
Kaplnka sv. Anny, Prkenný Důl (mesto Žacléř, okres Trutnov) a Kaplnka sv. Floriána, Dlouhé (okres Žďár nad Sázavou)
![Zvonice v obciach Třebohostice (městys Škvorec, okres Praha-východ) a Dlouhoňovice (okres Ústí nad Orlicí)]()
Zvonice v obciach Třebohostice (městys Škvorec, okres Praha-východ) a Dlouhoňovice (okres Ústí nad Orlicí)
![Aktuálne som približne za polovicou, zostáva mi zlepiť ešte 20 modelov na vystrihovacích pohľadniciach :)]()
Aktuálne som približne za polovicou, zostáva mi zlepiť ešte 20 modelov na vystrihovacích pohľadniciach :)