Vybudujme si nové hlavné mesto Slovenska /4./

Všeobecne sa považuje cestovný ruch v Slovenskej republike oproti susedným krajinám za menej rozvinutý aj na základe štatistických ukazovateľov. Oproti tomu Slovensko ponúka nádherné prírodné krásy a bohaté dejiny. Tieto možnosti sú z viacerých dôvodov málo využívané.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V tomto blogu sa zamerajme iba na cestovný ruch momentálneho hlavného mesta – Bratislavy a nového hlavného mesta SR – Sliač – Zvolen – Banská Bystrica.

Na úvod niekoľko štatistických čísel:

V Bratislave sa za rok 2011 ubytovalo 783 618 návštevníkov /turisti + služobné cesty/ a uskutočnili 1 548 522 prenocovaní.

V tomto istom roku  /2011/ Bratislavu navštívilo odhadom 500 000 jednodňových turistov.

Bratislava má rozhodne čo ponúknuť aj v rámci histórie aj v rámci moderny aj v rámci svojho štatútu – hlavného mesta.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bratislava ako hlavné mesto SR má jednu obrovskú nevýhodu, že zahraniční turisti väčšinou navštevujú naše hlavné mesto na pár hodín, ale popritom sú trvalo ubytovaní vo Viedni /Budapešti/.

V prípade nového hlavného mesta bude situácia podstatne iná. Turisti navštevujú vo svete rôzne mestá a miesta a samozrejme návšteva hlavného mesta danej oblasti má svoje opodstatnenie.  To znamená, že návšteva Bratislavy /napr. popri Viedni, Budapešti/ má svoj význam, ale samozrejme je tu ešte hlavné mesto SR - nové hl. mesto Sliač + Zvolen + Banská Bystrica /S-Z-BB/ – ktoré majú cestovné kancelárie vo svojom programe a tiež sa bude navštevovať. To si už ale vyžaduje  rozšírenie ubytovacích kapacít, lebo ako je vyššie spomenuté odskočiť si turistovi na pár hodín z Viedne do Bratislavy to sa dá, ale po prehliadke Bratislavy presunúť sa cca 200 km do nového hlavného mesta uskutočniť jeho prehliadku – to si už vyžaduje ubytovanie.

Skryť Vypnúť reklamu

Tu sa otvárajú ďalšie možnosti rozvoja cestovného ruchu v novom hlavnom meste, jeho blízkom aj vzdialenejšom okolí v jeho možnosti zvyšovania zamestnanosti a ekonomického rastu.

Budúce nové hlavé mesto S-Z-BB a jeho  okolie, má rozhodne veľké možnosti turistického rastu pre domácich aj zahraničných turistov.

Bližšie o možnom rozvoji turizmu v novom hlavnom meste S-Z-BB sa budeme venovať na budúcu stredu 31.10.2012.

Pekný deň.

V Bratislave 24.10.2012

Priatelia nového hlavného mesta Slovenskej republiky.

Ľuboš Litvík

Ľuboš Litvík

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

... snažím sa vyštverať čo najvyššie na horu poznania a odtiaľ dovidieť čo najďalej a potvrdiť starú múdrosť: ... "Čo sa zdá dnes nemožné,zajtra sa o tom hovoría pozajtra je to hotová vec"... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu