Vybudujme si nové hlavné mesto Slovenska.

Často sa v živote stretávame s porovnávaním. Porovnáme všetko možné a na základe tohto robíme uzávery. Porovnávanie je aj v rovine športovej, ekonomickej, kultúrnej, vzdelanostnej, v oblasti poľnohospodárstva, turizmu, zdravia a mnoho, mnoho iných.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (60)

 Dôležité je to, čo sa porovnáva. Je nezmyselná predstava že Slovensko / počet obyvateľov k 31.12.2011 je 5 404 322 / bude napr. vo futbale na európskej špičke, že budeme stále na absolútnej svetovej hokejovej špičke, tenisovej ..., že budú naše univerzity, zdravotníctvo, kultúra, turistika ... na svetovej, alebo európskej špičke.

Tak je to aj pri porovnávaní nášho budúceho hlavného mesta v rámci Európy a sveta.

 Je normálne a prirodzené porovnávať veci porovnateľné -

 A to sa týka aj nového hlavného mesta Slovenska. Musíme sa porovnávať s partnermi ktorý sú v našom kultúrnom priestore v rámci Európy a to hlavne čo do veľkosti.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Naše budúce hlavné mesto bude mať na začiatok cca 140 000 obyvateľov a bude čo do veľkosti na 9. mieste v Európe /viď časť tabuľky/

Našimi reálnymi partnermi budú hlavné mesta: Luxemburg, Bern, Podgorica a Ľubľana. Toto sú naši skutoční budúci partneri s ktorými sa môžeme porovnávať. Toto sú reálni partneri s ktorými sa budeme porovnávať v celom spoločenskom spektre v rámci Európy. Luxemburg, Bern, Podgorica a Ľubľana sú určite sympatickí partneri nášho budúceho hlavného mesta.

 7/ Luxemburg - hl. mesto Luxemburg 94tis. obyvateľov

 8/ Švajčiarsko - hl. mesto Bern 124tis. obyvateľov

 9/ Slovensko - hl. mesto Sliač + Zvolen + Banská Bystrica 140tis. obyvateľov

SkryťVypnúť reklamu

10/ Čierna Hora - hl .mesto Podgorica 150tis. obyvateľov

11/ Slovinsko - hl. mesto Ľubľana 278tis. obyvateľov

V nasledujúcom príspevku - o týždeň v stredu 3.10.2012, sa budeme venovať spádovej oblasti budúceho hlavného mesta SR a súčasného hl. mesta / rádius 30 až 50 kilometrov/.

 V Bratislave 26.9.2012

 Priatelia nového hlavného mesta Slovenskej republiky.

Ľuboš Litvík

Ľuboš Litvík

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

... snažím sa vyštverať čo najvyššie na horu poznania a odtiaľ dovidieť čo najďalej a potvrdiť starú múdrosť: ... "Čo sa zdá dnes nemožné,zajtra sa o tom hovoría pozajtra je to hotová vec"... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu