Sebavedomie XXL.

Písmo: A- | A+

Sme také aké sme. Popletené. Pojašené. Sme také aké sme. Hoci máme blízko k žene, stále sme dievčatá, večné dievčatá.

Tá Beáta mala v tom 19XY pravdu. Ani nevedela akú. Aj keď sme sebavedomé. Stále sme dievčatá, večné dievčatá. 

Sebavedomie človek má alebo nemá. Ok, ale poďme sa rozprávať o nás ženách. Nie je to sebavedomie niekedy na škodu? Hej, je. Vtedy, keď ťa kvôli nemu odcudzujú. Väčšinou (alebo len?) ženy. Aj to sa stáva. No podstatný je tvoj postoj k veci. Ku každej veci. Aj k vlastnému sebavedomiu. Aj k názoru iných. Nechaj im ho. Každý má na svoj názor predsa právo. A každý má právo na vlastnú dávku sebavedomia. Ak nemá svoje vlastné, tak ti závidí to tvoje. Asi tak nejako. 

Ale - neriešme, komu a či sa vaše sebavedomie niekomu páči. Ide len a len o vás. O teba samu. 

Prvé stretko so sebavedomím máme už ako malé slečny. Jasné, veď víly do vienka každej z nás pribalili rôzne dary. Ale ten Janko v škôlke ťahá za vlasy Anču! Ona sa mu páči! A čo ja? Prečo niektoré máme na hlave len asi štyri jemné detské vlasy, pričom Anča má bujnú hrivu plnú kučeravých havraních vlasov? Prečo na strednej neviem skočiť cez kozu a Anča zdolá aj skok cez koňa? A prečo mám hrubé stehná?! O zadku ani nehovorím. Ďalšia má hrubé strie. Hotová autostráda! Alebo celulitídu. Hm, o širokých sumo pleciach pomlčme prosím. Ďalšia má super frajera. No ty máš veľkosť XXL. Hentá má už v dvadsiatich ôsmich svoj vlastný (a k tomu prosperujúci!) business. Ja nič! Ja stále len blúzku XXL! A nekomentujem radšej krátke nohy či veľké brucho - teda to sádlo, čo plápolá nad opaskom v rifliach. Dvojdielne plavky? Sodoma Gomora! 

Z toho celého vyplýva jediné - ak ti sudičky do vienka nedali sebavedomie, tak sa to musíš naučiť. A dozrieť do sebavedomia. Iné ti nezostáva. Tak sa poponáhľaj. A netráp si svoju vlastnú hlavu! Aj napriek kypriacemu sádlu (ovšem ak hrúbka sádla už nehraničí so zdravím!). Lebo ak ho nebudeš vnímať ty, tak ho nebude vnímať nikto. 

Tvoje sebavedomie sa rovná tvoj postoj k tebe samej. A to robí z teba človeka s veľkým Č. Toto sebavedomie urobí z teba človeka, ktorému sa bude dariť. Dovoľ, aby bola z teba sebavedomá žena, ktorá sa bude vedieť uvoľniť a “hrať so životom v živote” ako dievča. 

Takou mierou, ako pristupuješ k sebe a ako dokážeš mať rada seba, tak dokážeš mať rada život a ľudí okolo seba. Ver sama sebe, usmej sa na život. A na seba v zrkadle. A všetko toto sa odrazí v tvojej chôdzi, v tvojich očiach. A v celom tvojom živote. 

Sebavedomie XXL znamená vlastne (AJ či HLAVNE) vnútorne plnotučne krásny život. Nedá sa kúpiť, vziať ani požičiať. Tak smelo do toho ! Buď sebavedomá. Si krásna tak, ako si. Buď sebavedomá. Budeš šťastná. A tak ťa bude brať aj okolie - ako pokojné, krásne šťastie. Lebo to SEBAVEDOMIE napriek veľkosti XXL bude chrliť z teba samej ako gejzír. Okolie a úspechy nebudú mať na výber - pôjdu s tebou ruka v ruke. 

Skryť Zatvoriť reklamu