Videl som veľkého pána

Písmo: A- | A+

V našom okresnom meste je ulica vedúca k námestiu, kde je osadená dopravná značka zákaz zastavenia. Jasné, nič zvláštne, takých ulíc je veľa.

Lenže na tejto ulici je osadená kamera mestskej polície a kto tam zastaví, do pár minút sú u neho policajti. Sídlia asi 50 m od tejto ulice. Mnohí tam dostali pokutu. Nikto si tam nedovolí zastaviť.

Minule som šiel po námestí a z diaľky vidím parkujúce auto na tejto povestnej ulici. Parkovalo hneď za zákazovou značkou. Rozmýšľal som, kto si to dovolil zaparkovať v zákaze. Hovorím si, musí to byť nejaká vysoko postavená osoba, keď sa nebojí pokuty. Snáď primátor? Alebo ešte niekto vyšší?

Prichádzam bližšie a vidím chlapov v čiernych uniformách a vravím si, to bude ešte „vyšší“ pánko. Niekto, koho treba strážiť. Niekto, kto potrebuje ochranu. Minister? Alebo snáď sám...?

Nie. Neuhádol som, bol to ešte vyšší pán. Mám pocit, že u nás najvyšší. Boli to peniaze. Stála tam pancierová dodávka na prevoz najvyššieho pána, pre ktorého neplatia žiadne zákony. Pre ktorého žiaden zákaz, dokonca ani zákaz zastavenia nikdy a nikde neplatí.

Skryť Zatvoriť reklamu