Pasca

Býva rôznych druhov a názvov. Táto má prívlastok – futbalová. A na koho číha ? Na hlavného režiséra Kremľa - Putina. Ten si bol v Brazílii na finále MS vo futbale Nemecko – Argentína prevziať usporiadateľskú štafetu. O štyri roky bude Rusko opäť hostiteľom veľkého športového podujatia. Po tohtoročných zimných OH v Soči, to bude pre zmenu futbal.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Že idete do Brazílie cez Kubu je „logické“. Treba dotankovať, popritom oprášiť staré priateľstvá a vymyslieť niečo na tých Amíkov, lebo nepriateľ nespí. A keď už pre nič iné, tak aspoň ukázať ramená. V akej atmosfére sa odovzdávala pomyslená štafeta, moc nevieme, lebo predsa len Merkelovej víťazný tieň na Maracane, napriek jej nižšej postave, bol priveľký i na Putina.

Na pozadí dnešnej (a to doslova) politickej situácie vo svete je jasné, že Rusko sa chytá do svojej megalomanskej pasce. Dávať svetu najavo svoju silu za každú cenu je zradné. Veď Rusko nerozchodilo ešte olympiádu v Soči a už musí brojiť na ďalšie podujatie. Čo všetko ho to bude stáť? Radšej nemyslieť. Do toho konflikt s Ukrajinou, ničiaci jeho imidž vo svete a ženúci Rusko do čoraz väčšej medzinárodnej izolácie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A sme pri merite veci. Čo bude Kremeľ bolieť viac ? Vzdať sa vzdorujúcej Ukrajiny alebo riskovať blamáž na MS vo futbale? Karta sa totiž začína obracať. Paradoxne ten, čo zdržiaval, spomaľoval a maril jednania, bude mať najväčší záujem o skoré urovnanie konfliktu. Čas začína hrať proti nemu. Byť z jednej strany v izolácii a z druhej súčasne organizovať MS nebude možné. Tieto veci už Rusku na medzinárodnej politickej úrovni neprejdú.

Už je to tak, ropa a plyn nie sú všetko. Ak Kremeľ neustúpi a neprijme určité pravidlá hry, má smolu. Riskuje možný bojkot šampionátu z prodemokratických krajín. A čo keď sa kvalifikuje aj Ukrajina? Opomeňme nateraz finančné nároky na celý tento špás, lebo ide o viac. Mračná nad Ruskom sa zbiehajú už dlhšiu dobu. Samo si je na vine, neľutujme ho. Jeho politika má na svedomí priveľa obetí a nešťastia. Múdrosť hovorí, že ten kto seje vietor, žne búrku. Tak padni, komu padni.

SkryťVypnúť reklamu

Keď sme už pri futbale, tak do nezávideniahodnej situácie sa dostáva aj FIFA . Práve ukončené podujatie v bublajúcej Brazílii ustála, o štyri roky ju čaká politicky problémové Rusko a o osem korupčne zvolený Katar. Perspektíva nič moc. Môžeme očakávať silné otrasy, ktoré vyhodia zo sedla viacerých.

Niežeby človek chcel vidieť všetko čierne, a byť negatívny apriori iba k Rusku, ale politické pozadie neveští nič dobré. Verme, že narastajúci tlak na Putina, ekonomické sankcie a časový faktor prinesú želané výsledky. Udržať medveďa na reťazi nie je ľahké, nejaká sila za tým však musí byť. Len treba vytrvať, a možno o 4 roky hore napísané bude bezpredmetné.

Ľubomír Lohyňa

Ľubomír Lohyňa

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

tréner vo výslužbe rešpekt pred každým,kto to vie v článku dať Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu