Tváre

O človeku vedia povedať mnohé. Pri štipke pozorovacieho talentu a určitých životných skúsenostiach sa z nich dá vyčítať veľmi veľa. Dokonca aj spôsob a prístup k životu . Plejádu tvárí nám poskytli médiá ( vďaka za to ! ) zo stretnutia Súdnej rady v Sobranciach.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Už zvolenie takýchto mestečiek na jednanie o dôležitých veciach na niečo poukazuje. Útek pred silným mediálnym tlakom, transparentnosťou informácií, jednaní za dobre zatvorenými, najlepšie ťažkými dvojitými dubovými dverami cez ktoré neprejde ani hlások – ideálne prostredie pre manipuláciu , nátlak a také našské riešenia. Len aby sa nikto nedozvedel ako to naozaj bolo, ostatné sa okecá alebo odignoruje. Prvé zábery pripomínali našu filmovú komédiu – Utekajme už ide ! Utekalo sa pred mikrofónom a kamerou kade – tade, ale najviac dolu po schodoch. Až ste čakali jasné odpovede, chlapské vyhlásenia alebo šarmantné dámske prejavy – chyba lávky. Samá groteska. Vyhýbavé odpovede, pohľady do neznáma, arogantnosť, neslušnosť až stupídnosť. Samozrejme česť výnimkám.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale naspäť k tváram. Čo sa dalo vyčítať z tvárí sudcov Súdnej rady? Keď si ich poukladáte do radu, tak sa neubránite dojmu , že sú to väčšinou tváre , ako hovoria bratia Česi, bafuňářske. Tučné líca, nábehy na dvojitú bradu prekvapivo u oboch pohlaví, oči bez jasného pevného pohľadu, postavičky vyformované usedavým a konzumným životom, bez pevného a zásadového názoru. Tváre unavené životom a svetom v ktorom žijú. Od dlhých a „ strašne“ dôležitých jednaní pod vedením najvyššieho sa im za tie dlhé roky pokrivili chrbtice a zmäkli mozgy. Samozrejme, česť výnimkám.

Púšťanie gaunerov z väzby na slobodu po procedurálnych chybách na súdoch, ktorí pobehujú po turisticky príťažlivých destináciách sú len špičkou ľadovca. Dôkazom, že vrcholový orgán súdnictva je z nôška ľudí, ktorí v takomto zložení tam nemajú čo robiť, vrátane najvyššieho. Samozrejme, česť výnimkám. Nemusíme byť žiadni lúmeni čo asi za tým môže byť, ale „ prekvapivé“ pochybenia sudcov na všetkých úrovniach sú na dennom poriadku.

SkryťVypnúť reklamu

Veď samozrejme ako občan tohto štátu nepožadujem od nich aby vypadali ako z Hollywoodu a mali postavy atlétov, ale aby „len“ hájili spravodlivosť a mali pevné neúplatné charaktery, za to sú tam a sú za to štátom dobre platení. A potom, keď prejdú marazmom bojov proti zlu a budú mať silu nato, aby sa postavili za spravodlivosť, budú to mať vpísané aj v tvárach ,na ktoré sa bude dať pozerať a vážiť si ich. Síce veľa z nich to už nestihne, ale samozrejme česť výnimkám.

Predsa naše vrcholové štátne orgány (nielen súdne) by mali byť preplnené kvalitnými sebavedomými osobnosťami, či nie ?

Apropo...máte tip na mestečko, kde bude druhé kolo volieb ?

Ľubomír Lohyňa

Ľubomír Lohyňa

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

tréner vo výslužbe rešpekt pred každým,kto to vie v článku dať Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu