Pri mokrej pedikúre vieme, že nohy sa namáčajú do vaničky a následne ošetria so skalpelom. Pri suchej pedikúre sa nohy nenamáčajú, ale ošetrujú špeciálnou vysoko otáčkovou frézkou na sucho. Existuje ešte kombinovaná pedikúra pri ktorej sa nohy namočia do vaničky a následne ošetria frézkou. Poďme si ale priblížiť ako funguje taká suchá pedikúra a aké má výhody a nevýhody.

Okrem toho, že ošetrenie nôh na sucho je odporúčané odbornou lekárskou komunitou ale aj podologickými a pedikérskymi spoločnosťami, ale týmto spôsobom pedikéri ošetrujú nielen zdravé nohy, ale aj nohy trpiace na psoriázou, alergiu alebo nohy diabetikov, ktorých bezpečnosť je prvoradá nakoľko diabetici majú zníženú citlivosť nôh a mohlo by prísť k zraneniu pri použití skalpela. Brúska pracuje s pomocou brúsnymi kotúčmi, ktoré bezpečne odstraňujú stvrdnutú kožu.

Suchá pedikúra a jej základné kroky:
-diagnostika nôh a následná dezinfekcia nôh
-ošetrenie nechtov - valov a ich primeraná úprava, skrátenie
-odstránenie hyperkeratózy (zhrovatelá koža ), kurieho oka, mozoľov a otlakov
-prípadne - špeciálne ošetrenie nôh diabetikov, alergikov, psoriatikov
-záver - po ošetrení sa nohy nakrémujú podľa typu vašich nôh

Po nakrémovaní nôh používam aj púder určený na chodidlá, vďaka ktorému sa nohy nešmýkajú najmä v letnom období a púder lepšie zafixuje krém.
Výhody pri suchej pedikúre
- bezpečné, bezbolestné a relaxačné
- pomocou stroja a samozrejme samotnou šikovnosťou pedikérky sa krásne ošetrujú aj zarastajúce nechty
Nevýhody pri suchej pedikúre
- finančne nákladnejšie
- pri vysokých otáčkach môže prísť k popáleniu pokožky
Odborníci vidia ešte jednu výhody pri tomto ošetrení a to takú, že brúska neodstráni zbytočne veľké množstvo kože, čo sa pri skalpeli môže stať. Pre zdravé a krásne nohy však nestačí chodiť iba na pedikúru. O nohy sa treba starať aj doma a samozrejme nezabudnúť relaxovať. A čo vy ? Aký druh ošetrenia nôh obľubujete ?