Bol som sa pozrieť na vláčiky. No a čo, kto sa nehrá, nemá život :-)

Áno, bol som sa pozrieť na vláčiky. Také malé. Veď život je hra. A hrať sa treba v každom veku. Prečo nie? Oceňujem každú aktivitu ktorá smeruje k radosti zo života a nie túžbe vlastniť a mať veci, niečo a čím viac tým lepšie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Začiatok leta už po tretíkrát v Trnave odštartovalo podujatie zamerané na modelové vláčiky a modelárčinu ako takú. Trnavský deň modelovej železnice sa konal vo vonkajších priestoroch predajne a eshopu Modelová železnica, na Športovej 14 v Trnave.

V nedeľu 26. júna sa od 10:00 konalo podujatie určené pre modelárov aj nemodelárov, dôležité bolo aby vláčiky bavili všetkých. Na svoje si prišli rodiny s deťmi, ale aj dospelí vláčikový nadšenci. Vo vonkajších priestoroch sa nachádzali stany s rôznymi aktivitami. Mohli ste sa zapojiť do workshopov, ktoré spájajú zručnosť s kreativitou. Stavali sa autentické papierové stavebnice bez lepidla a strihania od značky UMBUM. Ďalej sa „sadila“ tráva, stromčeky a lepili sa stavebnice, postavičky a skaly na dosku, takzvaná stavba diorámy vhodná pre deti ale aj začínajúcich modelárov. Mohli ste si nastriekať s air-brush (vzduchová pištoľ) plastové autíčko, alebo vagón a tiež si postaviť a zlepiť plastový domček od značky FALLER. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Na nádvorí ste mohli vidieť jazdiť záhradný vláčik v mierke „G“, ktorý je určený do vonkajších priestorov a je možné ho zapracovať do skalky v záhradke. V stánkoch ste mohli nájsť lego vláčiky statické aj v pohybe, rôzne stavebnice laserom rezané od českej značky IGRA models, autentické koľajisko pána Čápku, so stromčekmi, domčekmi a všetkému čo k životu pri trati patrí.

Deti sa mohli zapojiť do detského kvízu, súťaží v stavaní 3D puzzle či vyskúšať si riadenie vlaku pomocou tabletu a aplikácie od spoločnosti Z21 od spoločnosti ROCO. Za účasť a výhru sa deti mohli tešiť z drobných darčekov. 

Obrázok blogu

Najmä pre dospelých sa počas celého podujatia konali aj prednášky s prezentáciami zamerané na Digitalizácia a ozvučovanie modelov, Postup modelovania koľajiska, využite materiálov a rôzne vychytávky, Tvorba stromčekov, kríkov a porastu, skúsenosťami so stavbou FALLER CAR SYSTEMu v koľajisku. Prezentovali modelárky nadšenci ale aj profesionáli v daných oblastiach.

SkryťVypnúť reklamu

V predajni sa nachádzali miniatúrne modely rôznych vláčikov, áut, vagónov, postavičiek a všetkého, čo pojem ,modelovanie“ obsahuje. Takisto aj materiály, z ktorých sa tieto modely vyrábajú a pracovné pomôcky s nimi súvisiace.

Obrázok blogu

Špeciálne pri príležitosti konania podujatia organizátori dali vyrobiť model vojenského auta PRAGA V3S (samozrejme v modelárskej mierke), ktoré v životnej veľkosti zaparkovali tiež pri vstupe na podujatie. Puntičkári si mohli priamo na mieste porovnať autenticitu modelu so skutočným autom.

Na podujatí nechýbalo sladké a slané občerstvenie v podobe – cukrová vata, popcorn, kebab, hranolky a ryba. Osviežiť sa dalo kofolou, minerálkou i čapovaným pivom.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Návštevníci si pri odchode mohli spraviť pamätnú fotku pri vtipnej fotostene, bolo sa treba rozhodnúť či budete ten ležiaci na koľajnici a teda zrazený, alebo ten čo sa v uháňajúcom rušni chystá zraziť. Celé podujatie komentoval Jaro Blesák. Čerešničkou na torte bola tombola, ktorá obsahovala hodnotné ceny pre modelárskych nadšencov, avšak najväčšiu radosť mali aj tak deti.

Bavil som sa. A verím, že aj ostatní. Už teraz sa teším na ten štvrtý. Ďakujem organizátorom za príjemne strávenú nedeľu!

František Lovíšek

František Lovíšek

Bloger 
  • Počet článkov:  29
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som úprimný, tolerantný a otvorený s pozitívnym náhľadom na ľudí. Nikdy sa nechcem hádať a som prvý, ktorý podá ruku na uzmierenie. Zmysel života vidím v pomoci druhým. Viem, že stále toho málo viem, tak sa rád učím nové veci. Viem, že mám len svoj pohľad, ale rád sa pozriem aj z druhej strany. Chcem vedieť názor druhých. Moje silné stránky sú v riadení a komunikácii. Vyše 25 rokov pôsobím v IT segmente na rôznych pozíciách. Som duchovný otec ERP cloudového systému keepi. Občas prednášam na vysokých školách o ERP a MIS. Začal som písať knihu o komunikácii a sci-fi rozprávky pre dospelých. Verím v budúcnosť on-line sveta a som jeho propagátor. Angažujem sa aj v oblasti malého podnikania, kde som členom prezídia Slovenskej asociácie malých a stredných podnikov a živnostníkov. Som veriaci. Katolík. V roku 2007 som sa dal pokrstiť. Došiel som k poznaniu, že Boh existuje. Uznávam demokraciu. Moje práva končia tam, kde začínajú práva druhých. Teším sa na komunikáciu s vami a vaše názory :-). Zoznam autorových rubrík:  O životePraktická radaKomunikačná trilógiaIT, ERP a on-line svetZamyslenieAko sa žije s BohomTaké kacírskePolitikaSci-fi rozprávkyNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu