Naplnil som srdce láskou.

Áno. Myslím, že sa mi to už konečne podarilo. Práve teraz. Na veľký týždeň. Veď už sa patrilo. Po toľkých rokoch. Jasné, niekto to vie skôr. Ale každý je iný. Tak je to správne. Už viem prečo je bolesť a utrpenie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Už mi to je to jasné. Otec (Boh, Príroda, Vesmír – každý nech si dosadí svoje) nikdy nechce zlo, to len ja človek neviem čo je dobro a čo zlo. Mám ale slobodnú vôľu. Tak sa rozhodujem. Slobodne. No a potom prečo sa rozhodujem. Pre peniaze. Kariéru. Pre drahé autá. A nemám čas plniť láskou srdce, lebo najprv je matéria.

Ale ako som už písal. Konečne sa mi to podarilo. Naplnil som srdce láskou. To som dostal ako myšlienku od Otca (Boha, Prírody, Vesmíru) pred 20 rokmi. Ale cesta kríža k Otcovi bola trpká a kľukatá. Musel som sa všetkého zrieknuť. Zaprieť seba samého. Odovzdať moc, peniaze, kariéru. A začať žiť len v láske s Otcom a s láskou k blížnemu svojmu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dnes som šťastný. Aj keď nemám nič. Nič z toho čo na tomto svete má hodnotu, ale nič z toho si zo sebou nezoberiem. Ale mám veľa a výborných vzťahov. Nemám jediného nepriateľa. Nikomu nič nezávidím. Všetkých mám rád. Všetkým som už dávno odpustil.

To je to čo chce Otec (Boh, Príroda, Vesmír). Objaviť lásku a mať na prvom mieste vzťahy. Nie matériu. Keď to dosiahnem tak, potom zrazu je život ľahký a všetko mám. Všetko čo potrebujem. A vždy mám o jeden cent navyše ako potrebujem.

Otec (Boh, Príroda, Vesmír) mi plným priehrštím dáva všetky dary. Lásku, pokoj a aj to čo materiálne potrebujem a nie je lakomý. Materiálne dá aj omnoho viac. Keď už viem, čo je na prvom mieste.

SkryťVypnúť reklamu

Každý má svoj vlastný kríž. Každý kríž je rovnako ťažký. Len je na každom z nás, ako sa s ním vysporiadame a prídeme k Otcovi (Bohu, Prírode, Vesmíru). Nikto nemôže súdiť druhého, lebo nevie čo za kríž nesie.

Tak, tak nejako to cítim ja priatelia. Prajem vám všetkým požehnané sviatky. Nie len radosti, veselia a šťastia. Ale hlavne sviatky kríža a odpustenia, odpustenia sami sebe a nájdenia lásky v srdci pre Otca (Boha, Prírodu, Vesmír) a lásku pre všetkých blížnych. 

František Lovíšek

František Lovíšek

Bloger 
  • Počet článkov:  29
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som úprimný, tolerantný a otvorený s pozitívnym náhľadom na ľudí. Nikdy sa nechcem hádať a som prvý, ktorý podá ruku na uzmierenie. Zmysel života vidím v pomoci druhým. Viem, že stále toho málo viem, tak sa rád učím nové veci. Viem, že mám len svoj pohľad, ale rád sa pozriem aj z druhej strany. Chcem vedieť názor druhých. Moje silné stránky sú v riadení a komunikácii. Vyše 25 rokov pôsobím v IT segmente na rôznych pozíciách. Som duchovný otec ERP cloudového systému keepi. Občas prednášam na vysokých školách o ERP a MIS. Začal som písať knihu o komunikácii a sci-fi rozprávky pre dospelých. Verím v budúcnosť on-line sveta a som jeho propagátor. Angažujem sa aj v oblasti malého podnikania, kde som členom prezídia Slovenskej asociácie malých a stredných podnikov a živnostníkov. Som veriaci. Katolík. V roku 2007 som sa dal pokrstiť. Došiel som k poznaniu, že Boh existuje. Uznávam demokraciu. Moje práva končia tam, kde začínajú práva druhých. Teším sa na komunikáciu s vami a vaše názory :-). Zoznam autorových rubrík:  O životePraktická radaKomunikačná trilógiaIT, ERP a on-line svetZamyslenieAko sa žije s BohomTaké kacírskePolitikaSci-fi rozprávkyNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu