reklama

Návrat nehy medzi muža a ženu 1.časť

Mal bystré smejúce sa oči .. a vykladal spolusediacim: "Čím som na babu hnusnejší, tým lepšie. Baby si nevážia, keď som na ne dobrý ..." Zasmiala som sa a to neuniklo jeho pozornosti. Pri odchode z kaviarne som pozdravila a jeho hlasné "Dovidenia!" ma vrátilo späť. Komunikatívny muž, hľadajúci, sklamaný a aj mierne unavený zo vzťahov. O pár dní v čajovni, kde som viedla workshop na tému slobodnej komunikácie, sa kulisy zopakovali a priišel podobný obsah. Mladé baby (asi tak 25) sa vypytovali, čo to pripravujem. Zarozprávali sme sa a hneď asi v piatej vete jedna z nich hovorí: "Muži okolo mňa rezignovali na vzťahy so ženami. Hovoria, že radšej budú single. Že ženy ich len manipulujú a využívajú." Tak to som už zpozornela. Som zvyknutá vnímať synchronicitné signály ... a začala som uvažovať, kto je kým naozaj sklamaný .. O čo vlastne ide a prečo sa vynára práve tento obraz o ženách. Dnes som viedla tému "Moja matka: krivdy a ich liečenia" ... a po skončení sa mi vyskladal obraz, o ktorý sa chcem podeliť. Kto je ten, v páre, kto vráti nehu späť do vzťahu? Kto je ten, ktorý ostane na pozícii čistoty, bez manipulácie, ovládania toho druhého? Čo hľadajú naozaj ženy a muži?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Čas návratu nehy medzi ženu a muža je tu.

KTO JU PRINESIE PRVÝ?

Kto ukáže v páre, o čo ide naozaj? Ak necítim vo svojom vnútri lásku ako stav, ako životné nastavenie, ako ju môžem priniesť do páru?

NEHA JE SCHOPNOSŤ REAGOVAŤ S LÁSKOU

Neha je ochota byť zraniteľná a v tej zraniteľnosti vnímať svoju silu. Neha spojená so zraniteľnosťou je pravdivosť ... Hranice spojené so zraniteľnosťou sú pravdivosť.

Neha je schopnosť dať tomu druhému najavo, že šliape po vašich kvetoch vo vašej záhrade a pritom ho neprizabiť :-) A to sa učíme ... popritom stúpime vedľa, šliapneme na poklad, perlu a tiež sa učíme nedávať tie svoje perly sviniam ... a to je súčasť nehy voči sebe.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak muž nesie v sebe pocit, že rezignoval na vzťahy so ženami, potom sa niekde zacyklil ... niečo nevidí (to isté žena). Opakuje dookola tie isté typy vzťahov bez poučenia, bez porozumenia, čo sa v nich naučil.

DÁ SA VOBEC BYŤ V KAŹDEJ CHVÍLI BEZ MANIPULÁCIE VOČI DRUHÉMU?

V spoločnosti, kde je ovládanie strachom základným atribútom vzťahov ...

Láska? Západný koncept lásky je zvláštny ... je o boji v páre ... Všimnite si lifestylové časopisy ... najčastejšie rady sú v nich o tom, ako partnera "niekam dostať" = dostať tam, kam chcem ... čiže ovládnuť, Zmanipulovať.

Je veľký rozdiel v tom, vyjadriť seba, to, čo si želám ja, vypočuť druhého (partnera), čo si želá on a následne hľadať, ako byť spokojní obaja v nejakom rozhodnutí. Často počujem: "Partnerstvo sú kompromisy" ... Nemyslím si to. Kompromis pre mňa znemaná, že som ustúpila zo svojho nastavenia, z toho, čo je pre mňa dôležité, ale nie som s tým spokojná. Ustúpim, "aby bol pokoj" .. ale nie je to vnútorne slobodné rozhodnutie. Tá nesloboda sa neskôr v páre prejaví ... Alebo "valcujem" toho druhého ... z dlhodobého hľadiska je to však Pyrrhovo víťazstvo. Nedávno mi jedna mamina povedala svoju story ... ako si muž našiel inú ... po 27 rokoch manželstva ... a v tej story po 15 minútach rozhovoru zaznelo "vyčítal mi, že som sa k nemu vždy správala ako k handre ... no ale ja som ho vždy musela "posúvať", inak by sa nepohol!!!"

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Inou rečou ... muž mal toho už plné zuby ... asi si nepripadal veľmi ako chlap, vo svojej sile ... a možno to bolo v nejakom čase aj vhodné usporiadanie pre nich oboch ... až prišiel čas, kedy sa znova potreboval cítiť ako muž ... a nezačal meniť svoj vzťah s manželkou, ale odkráčal (je to jednoduchšie, však ...?)

Prečo teda manipulujeme? Prečo sa nevieme vyjadriť jasne, otvorene? Najčastejšie zo strachu. Manipulácia dáva chuť moci (pokiaľ ju objekt neprehliadne a dovoľuje). Je v nej však niečo dobre skryté ...

MANIPULUJÚCI JE NAVEKY OSAMELÝ ...

Pretože nedôveruje druhému človeku ... preto je vždy kúsok bokom ... s prehľadom o situácii, človeku, vzťahu ... ale sám ... pretože sám sa nedokáže odovzdať.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Strach zo zranenia, z odmietnutia, z opustenia, zo samoty.

Tvoríme si ilúziu páru ... a pritom najviac osamelí ľudia nie sú tí, ktorí sú sami a svoju samotu majú radi, ale tí, ktorí žijú v pároch, vo fyzickej prítomnosti iného človeka, s nekonečnou samotou vo vnútri ... s osamelosťou nepochopenia, neporozumenia, vzdialenosti ... ako medzi dvoma vesmírmi ...

ČAS NÁVRATU NEHY MEDZI ŽENU A MUŽA JE TU.

KTO PRVÝ PRINESIE LÁSKU DO SVOJHO VNÚTRA? PRETOŽE AK SA TAK STANE, NEHA BUDE JASNÝM PREJAVOM TEJ LÁSKY ...

.

pokračovanie nabudúce :-)

Ľubica Macková

Ľubica Macková

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  0x

ČAS SÚPERENÍ POMINUL.ĆAS VEDOMEJ SPOLUPRÁCE NASTAL.ABY SME JU MOHLI REÁLNE ROZVÍJAŤ, POTREBUJEME ROZUMIEŤ SAMI SEBE ZVNÚTRA.OSOBNOSTNÝ ROZVOJ NIE JE MÓDA, ALE NEVYHNUTNOSŤ. CHCEME BYŤ VEDOMÍ V UTVÁRANÍ VLASTNÝCH ŽIVOTOV? Zoznam autorových rubrík:  PeniazeDeckovinyFilozofiaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu