Andrej Danko – Princ nevinnosti mení farbu

Pár myšlienok o predsedovi Slovenskej národnej strany a jeho svätej ministerskej trojici v koaličnej vláde.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (22)

Určite mi dáte za pravdu, že súčasná slovenská politická scéna má gule. Viem, je to výraz na hrane kultúry prejavu, ale nič iné mi nenapadlo pri čítaní vyjadrenia Miroslava Beblavého, ktorý s pokojom Angličana poprosil pána premiéra a šéfa parlamentu, aby zvážili poverenie Petra Plavčana viesť Ministerstvo školstva. Podľa Beblavého ide o známu firmu z fungovania Študentského pôžičkového fondu v polovici prvej desiatky rokov dvadsiateho prvého storočia. Na rozdiel od pána veľkého konšpirátora Igora Matoviča, ktorý obviňuje kohokoľvek, kdekoľvek bez faktov, len na základe anonymov a klebiet, Beblavý otvára Pandorinu skrinku až po zvážení skutkovej podstaty nálezu. Práve nález o bačovaní experta školskej administratívy Petra Plavčana vyznieva pri formovaní novej vlády Slovenskej republiky ako výkričník pre najbližšiu budúcnosť Slovenska. Maslo tentoraz pristálo na hlave Andreja Danku,ktorý doteraz v slovenskej politike úspešne hral úlohu Princa nevinnosti. Na billboardoch sa popri jeho celkom vydarenej fotografii pyšne vyníma heslo HRDO – ODBORNE – SLUŠNE. Možno, keby sedel ako radový člen parlamentu v lavici snemovne, by svoj sľub mohol obhajovať v mene jeho poslaneckého preukazu. Po voľbách, ale najmä po podpise koaličnej zmluvy to neplatí. Jeho prísľub a ďalšie medové motúzy, ktorými chlácholí slovenskú verejnosť o novej Slovenskej národnej strane, bude musieť naplniť, prípadne rozumne vysvetliť, prečo je to inak. Pokiaľ pri vedení prvej schôdze Slovenského parlamentu sa mu jeho jazykové a organizačné zaváhania dajú prepáčiť, tentoraz ide do tuhého. Ešte sa vláda nestihla predstaviť v Národnej rade, Danko už musí konať, tak ako sľúbil. Jeho nominácie na ministerské kreslá asi vznikali v eufórii víťazstva. Inak si neviem predstaviť, ako by sa Princovi nevinnosti do funkcií prepašovali hneď tri čudné postavičky. Nový adept na ministra obrany Peter Gajdoš má očividne problémy verejne vystupovať. Určite, je to odborník v zbraniach a vojenských cvičeniach, ale úloha ministra je v prvom rade politická a politika si vyžaduje nie vojenské ale politické riešenia a politické vyjadrenia. Bude mať na to? Zatiaľ som sa to z vyjadrení nového ministra obrany nedozvedel. Ďalší objav v kresle ministerky rezortu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná má za sebou čudnú históriu v Slovenskom pozemkovom fonde pri riešení reštitúcií. Aj napriek tomu, že reflektor prokuratúry nič nezákonné neobjavil, neznamená to, že nová ministerka nastupuje do kresla bez tieňa minulosti. Posledným zo svätej trojice nominantov SNS je v súčasnosti populárny Peter Plavčan. Tento odborník prichádzajúci, lepšie povedané prechádzajúci z jednej kancelárie do druhej na Ministerstve školstva, si so sebou v aktovke berie zabalené pôžičky spoločnosti Slavie Capital a čudné rozhodnutia pri narábaní s verejnými prostriedkami.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Svätá trojica „zbrusu“ nových ministrov je ukážkou neschopnosti politickej strany, ktorá sa tvári, skôr pretvaruje, že na politickú scénu prichádza očistená od minulosti. V čase, keď pred súdom stoja obvinení nominanti SNS za zneužitie svojich funkcií pri Nástenkovom tendri. Teraz je na ťahu predseda strany a predseda parlamentu Andrej Danko, ako rýchlo zareaguje a vyvodí politické dôsledky jeho vlastných zlých rozhodnutí. Zatiaľ sa jeho vydarená fotografia na plagáte pomaly zakaľuje farbami nedôvery a podozrenia.

 Ľubo Belák

 6.4.2016

Ľubomír Belák

Ľubomír Belák

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  90
  •  | 
  • Páči sa:  109x

hudobník, textár, televízny producent, publicista a občiansky aktivista (výzvy Sme tu ešte my a Otvorený list politickým stranám) Zoznam autorových rubrík:  politikakultúramédiáNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
SkryťZatvoriť reklamu