Mýty o mojej osobe a skutočná pravda

Za 10 rokov môjho pôsobenia v politike sa nazhromaždilo zopár nezmyslov a konšpirácii o mojej osobe, ktoré pokladám za správne vyvrátiť a okomentovať.

Písmo: A- | A+

1) Nikdy som nebol na vojne, mám "modrú knižku"

Nemám žiadnu "modrú knižku" a na vojne som bol. Mám absolvovanú Vojenskú katedru na VŠ aj ZVS po skončení VŠ, vo funkciách veliteľ družstva a veliteľ čaty. Modrú knižku mali moji predchodcovia Glváč (Smer-SD) a Fedor (SDKU - Sieť - Most-Hid - Dobrá voľba) ktorí boli tiež ministri obrany a je možné, že si ma niektorí šíritelia tohto nezmyslu pomýlili s nimi.

2) Nakúpil som pneumatiky na vojenské nákladné autá Tatra 815 za 174.000 eur, čo „nesedia“, lebo boli iných rozmerov a dezénu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bola to senzácia, ktorú účelovo vytiahli Glváčovi ľudia, keď vrcholila kauza smeráckeho ministra hospodárstva Pavlisa, čo dohadzoval kšefty vlastnej rodine a kauza otvorenia II piliera, v snahe odkloniť od týchto dvoch smeráckych káuz pozornosť. Nákup pneumatík bol v poriadku – požiadavka šla zo strany vojakov logistiky Generálneho štábu (Peter Gajdoš bol vtedy zástupcom Náčelníka GŠ). Pneumatiky boli kúpené na základe platnej zmluvy a verejného obstarávania a so súhlasom výrobcu. Originál pneumatiky neboli k dispozícii, bola im pozastavená výroba, tak sa kúpil iný druh. Ako keď namiesto Pirelli kúpite Matadorky. Dodnes sa na ministerstve obrany tieto pneumatiky na tých autách používajú. Tie isté pneumatiky sa kupovali cez verejnú súťaž aj na ministerstve vnútra na rovnaké vozidlá a používajú sa aj na ministerstve obrany aj na ministerstve vnútra aj dnes. Markíza dostala od nás k dispozícii doklady a bublina spľasla.

SkryťVypnúť reklamu

3) Predal som 90.000 samopalov do Sýrie po 11 eur (7 eur, 5 eur...)

Samopaly (výsledná cena bola v skutočnosti v priemere 12,11 eur za ks) boli v prebytočnosti, boli to 50 ročné hrdzavé šroty a predali sa po prvýkrát v histórii v elektronickej aukcii. Predtým (aj za ministrov za Smer, aj za SDKÚ, aj za SNS) sa vždy predávali napriamo, pokútne, vybraným firmám a vždy za nižšie ceny. K cene – keď predávate 50 ročné auto, tiež ho predáte za zlomok ceny (ak nemá historickú hodnotu) a niekedy ani za to, musíte ho na vlastné náklady zošrotovať. Tak tomu bolo aj tu, časť tých samopalov sa dokonca ani v troch kolách nepredali a museli byť zlikvidované. Viac o tomto predaji je tu: 

SkryťVypnúť reklamu

https://lubomirgalko.blog.sme.sk/c/535855/vysvetlenie-k-predaju-samopalov-v-roku-2011.html

Tu je vyjadrenie bezpečnostného analytika a súčasného ministra obrany Jaroslava Naďa v roku 2018 :

Vyjadrenie Jaroslava Naďa
Vyjadrenie Jaroslava Naďa 

https://www.facebook.com/JaroNadPublic/posts/303512583541837?__tn__=-R

4) Predal som húfnice za cenu železného šrotu spolu so samopalmi za 7 eur

Ministerstvo obrany počas môjho vedenia rezortu žiadne húfnice nepredávalo, šíritelia tejto správy zrejme vychádzali z tejto reportáže : 

https://www.noviny.sk/.../97536-cudne-ksefty-zo-slovenska....

Ani húfnice ani samopaly, ktoré sa v nej spomínajú, neboli majetkom rezortu obrany, ale majetkom českej súkromnej spoločnosti, ktorá ich mala v Moldave nad Bodvou len uskladnené a táto česká spoločnosť aj riešila ich predaj, ministerstvo obrany Slovenskej republiky s týmto obchodom nemalo nič spoločné. Navyše obchod sa uskutočnil v čase, keď som už ani nebol na rezorte.

SkryťVypnúť reklamu

5) Predal som tanky za cenu šrotu

37 tankov T 72 sme predali vo verejnej súťaži za viac ako dvojnásobok znaleckej ceny. Boli to prebytočné, vyradené hrdzavé šroty po životnosti. Dovtedy sa na rezorte predávali tanky napriamo, my sme súťažou utŕžili pre rezort výrazne viac peňazí ako tomu bolo za mojich predchodcov. Tí to robili buď predajom napriamo alebo všelijakými zámennými zmluvami za výrazne nižšie ceny, napr. aj za sedminu znaleckého posudku. Viac k tomuto predaju je tu :

http://slovensko.hnonline.sk/339633-galko-predal-tanky-za-dvojnasobok-znaleckej-ceny

6) Odpočúval som novinárov, kamionistu a všetkých naokolo, za Smeru novinárov nikdy neodpočúvali

Tie dôležité prípady, za ktoré ma Radičová odpálila z rezortu, a to boli novinári Pravdy, sú už uzavreté. Trestné stíhanie voči všetkým dôstojníkom VOS je definitívne a právoplatne zastavené. Dozoroval to prokurátor Jozef Čentéš, ktorého smeráci, keď to zastavil, spochybňovali. Novinári dali sťažnosti, o ktorých rozhodoval generálny prokurátor a Ficov spolužiak Jaromír Čižnár. Ten mne "po ruke" rozhodne nikdy nešiel. A generálny prokurátor Čižnár cez svojho námestníka Šufliarskeho všetky sťažnosti novinárov zamietol, čím potvrdili Čentéšovo rozhodnutie. Nejaké ďalšie prípady (zamestnanci, nejaké externé osoby atď.) ešte bežia, sú na súde, o viacerých neviem vôbec nič, idú už úplne mimo mňa. Každopádne - kľúčové je to (a Jozef Čentéš to dal do uznesenia), že všetci svedkovia vypovedali, že som nikomu nikdy nevydal ani jediný pokyn na odpočúvanie a oni konali vždy na základe vlastných poznatkov a informácií. Takže som nedal odpočúvať žiadneho novinára, sekretárku, kamionistu, hovorcu, nikoho. Sú to výmysly. Vyšetrovanie vierohodne preukázalo, že som v nasadzovaní ITP nebol nijak zainteresovaný. V prípade som nikdy nebol stíhaný, obvinený a dokonca ani na súde nevystupujem ani len ako svedok. Na všetky odpočúvania bol súhlas sudcu. Viac informácii o tomto prípade tu :

https://plus7dni.pluska.sk/domov/prokurator-rozhodol-odpocuvanie-novinarov-bolo-legalne

https://lubomirgalko.blog.sme.sk/c/387603/liberalny-boh-mi-je-svedkom-ze-nemam-velke-usi.html

https://www.aktuality.sk/clanok/565114/komentar-lubomira-galka-ako-za-ficovej-vlady-sledovali-novinarov/

V poslednom uvedenom článku je aj informácia, že za čias môjho predchodcu, smeráka Bašku, bola odpočúvaná tá istá novinárka, ako za mňa. Dokonca bol na ňu nasadený aj "obraz aj zvuk". Kameru mala priamo v spálni. Bohvie, či ju Smeráci s tými zábermi potom nevydierali. Novinári boli odpočúvaní aj počas jednofarebnej vlády Smeru – SD, len sa o tom nehovorí.

7) Mám "len" maturitu a v Kauflande som robil skladníka a dokladača konzerv alebo paradajok.

Mám dosiahnuté vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa. Som absolventom mimoriadne náročnej školy - Matematicko-fyzikálnej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, vyštudoval som tam odbor Teoretická Kybernetika, matematická informatika a teória systémov. Počas môjho doterajšieho pracovného pôsobenia som prešiel rôznymi zamestnaniami, vyskúšal som si aj život podnikateľa aj život zamestnanca a aj život politika. Manažoval som malé aj veľké kolektívy v slovenských aj medzinárodných firmách a aj celé spoločnosti. Som presvedčený, že veľa politikov by sa pred vstupom do politiky rado prezentovalo podobným profesionálnym životopisom. Nakoniec, nech každý posúdi sám, môj profesionálny životopis je verejne dostupný, napríklad aj tu :

https://www.linkedin.com/in/lubomir-galko?trk=people-guest_people_search-card

alebo tu : 

https://archiv.vlada.gov.sk/old.uv/21946/lubomir-galko.html

A ten Kaufland? Nerobil som tam, samozrejme, ani dokladača, ani skladníka, ale riaditeľa hypermarketu, ale to nie je až tak podstatné. Hnevá ma, ak sa niektorí ľudia vyjadrujú s dešpektom o tisícoch čestných a slušných ľuďoch, ktorí sa živia manuálne, trebárs aj v obchode a trebárs aj ako skladníci, či dokladači, a to len preto, aby v politickom boji dehonestoval nejakého politika. Myslím si, že častokrát sú títo manuálne pracujúci pracovníci múdrejší, čestnejší a rozhľadenejší ľudia ako mnohí profipolitici s x kúpenými titulmi. Ľudí, ktorí pracujú manuálne, si treba vážiť a ja som tak vždy robil a aj budem robiť. Môj cca trojročný "Kaufland príbeh" z rokov 2001 - 2003, za ktorý sa nehanbím, práve naopak, som naňho patrične hrdý, a ktorý o mojich postojoch, aj napríklad v boji proti korupcii, zlodejinám, mafii a bezpráviu veľa napovedá, je k dispozícii tu :

https://www.facebook.com/lubomir.galko.7/posts/10212675146086740

V prípade akýchkoľvek otázok mi napíšte mail na lubomir.galko@gmail.com, odpoviem vám.

Ľubomír Galko

Ľubomír Galko

Bloger 
  • Počet článkov:  177
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Exminister obrany a bývalý poslanec NR SR. Mojim tvrdým bojom proti korupcii som sa stal vážnym problémom a nepriateľom pre mnoho nečestných ľudí, vrátane politikov, naprieč celého politického spektra, ktorí sa snažili parazitovať na systéme. Nikdy mi nešlo o koryto, ale pokiaľ bude možnosť, budem stále ťať do živého a odkrývať zlodejiny. Pretože si myslím, že to stále má zmysel. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu