Niet koho voliť ?

Nie je to pravda, nebolo tomu tak ani pri jedných parlamentných voľbách od roku 1990 a nie je tomu tak ani dnes. A to hovorím ako občan ktorý sa zúčastnil všetkých slobodných volieb od spomínaného roku 90, a bolo ich už tuším 26.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ale späť k téme. Ak sa spätne pozriem na tých 25-26 rokov ktoré sú za nami, vo všetkých doterajších volbách vlastne išlo stále o to isté.Išlo (pôjde) o súboj dvoch svetov, ktoré rozmenené na drobné nemajú veľa spoločné a síce dokážu koexistovať vedľa seba ale nie spolu. Naozaj by mi pred tými mnohými rokmi nenapadlo, že ešte v roku 2016 budeme v politike riešiť triviálne otázky typu ako konečne poraziť naprosto neštandartnú stranu používajúcu metódy z predminulého storočia, oslovujúcu svojho voliča jazykom detí na ZŠ, ktorá sa nehanbí(dokonca tesne pred voľbami) takým nehoráznym a bezočivým spôsobom drancovať peniaze občanov,že rozum už toto brať nedokáže. Fakt som naivne veril, že tento typ politiky sme porazili spolu v Mečiarom v roku 1998. Neporazili, len si na necelých 8 rokov dal pauzu v opozícií a s novým lídrom, novým modernejším lookom ale nie spôsobmi, vyrazil do víťazného ťaženia, ktoré trvá dodnes. Preto ma neskutočne štvú reči rôznych mudrlantov , že niet koho voliť,všetci sú rovnakí a že to aj tak nemá zmysel. Má zmysel voliť, má zmysel vyberať medzi vkusom a nevkusom, medzi slušnosťou a chrapúnstvom, medzi poctivým podnikaním a prisatím sa na štátny cecok,medzi orientáciou na mafiánske Rusko a demokratický svet, atd. Naozaj už máme u nás toto vyriešené, že si môžeme dovoliť ten luxus politiku ignorovať ? No, nezdá sa mi. A môže sa nám to škaredo vypomstiť.Zachytil som aj názory, že teraz ešte nie, necháme to dozrieť až do roku 2020. A čo potom, príde nejaký nový modrý spasiteľ alebo sa firma Eset konečne rozhodne vstúpiť do politiky a všetko sa zrazu zlepší? Dovoľte mi o tom zapochybovať a nemyslím si ,že také mrhanie časom si môžeme dovoliť. Za štyri roky môže byť už krajina v takom žalostnom stave, že jej reparácia bude politicky strašne nákladná a nikto súdny sa do toho nepustí. Takže veci treba zmeniť práve TU a práve TERAZ.Nechápem celkom ani pohŕdanie politikmi u nás. Nuž sú takí, akí sme my,pretože vyšli spomedzi nás, nepadli z Marsu. A skutočne je opozičná ponuka strán/kandidátov tak výrazne horšia ako bola napr. v roku 2010, 2002, či 1998 ? Myslím si, že nie. Určite stúpli naše nároky na kvalitu politikov čo je správne, ale okrem toho sme oproti 90.rokom zbohatli a hlavne spohodlneli. Vtedy nebol problém zvolať míting na námestie SNP, kde prišlo 10-15 tisíc ludí, dnes sme radi ak sa dostavia 2 tisícky občanov na pár minút.Lenže aj ten najsnaživejší politik potrebuje podporu zdola, aby cítil, že jeho snaha má svojho adresáta. Pri organizovaní mítingov, rôznych protestov a najmä účasťou vo volbách. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako som už na začiatku spomínal, zase už po niekoľký krát nepôjde o súboj štandartnej ľavice a pravice ale súboj dvoch odlišných svetov. Podobne ako v roku 2014 v druhom kole prezidentských volieb. Kiska versus Fico, dva rozdielne, nezlúčiteľné vesmíry. Ľudia to presne tak aj pochopili a dali jasne najavo, čo (kto) im je bližšie. Teraz, len two years later, je na nás aby sme túto volbu zopakovali resp.potvrdili. Nebudem sa venovať politickému planktónu, takže ja to vidím na zásadný súboj medzi dvomi blokmi , na jednej strane Smer+SNS a na druhej Sieť,KDH,Most,SaS,Olano. Ak niekto nad touto voľbou ohŕňa nos, nech sa páči, toto je ponuka,lepšiu sme nevygenerovali.

SkryťVypnúť reklamu

Keď sa nedávno pýtali p.Lasicu či pôjde voliť odpovedal : "Áno". A prečo :" Lebo stále môžem". Geniálne a poučné zároveň.

Ľubomír Pätoprstý

Ľubomír Pätoprstý

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Liberál,demokrat,kozmopolita, milovník hokeja,rocku,divadla a cestovania, nepriateľ tuposti, závisti,provinčnosti,cynizmu.Kandidujem za SaS s poradovým číslom 115. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu