SaS - do vlády teraz nie !

V prvom rade sa patrí poďakovať všetkým voličom SaS ( vyše 315 tisíc) aj za nás malých kandidátov, ktorí sme boli viac-menej do počtu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

SaS dosiahla nádherný výsledok o ktorom nesníval ešte pred dvoma-troma dňami určite nikto.Ja som tajne veril v číslo 7,5 %. Prežil som ten večer v Liberálnom dome a potvrdzujem, že radosť a eufória z krásneho výsledku bola nefalšovaná.Vtedy ešte nebol priestor na vážne úvahy čo ďalej, Ľudia čo sa o tento nesporný úspech pričinili si tých pár hodín radosti zaslúžili.

Lenže potom prišlo ráno a tvrdá realita. My všetci, čo sme pevne verili v úspech pravicovej opozície sme rýchlo vytrezveli. Teda, výsledok SaS a Oľano bol skvelý, lúzrovia týchto volieb, teda po najväčšom R.Ficovi, sa volajú Bugár,Procházka a najmä Fígel. Je faktom, že si za svoju aroganciu,pýchu a nepochopenie nálad voličov tento výprask zaslúžili, ale to nemení nič na fakte, že s reformnou vládou sa v roku 2016 môžeme rozlúčiť. Mali by sme, lebo to 6- členné zoskupenie, ktoré teoreticky môže vytvoriť vládu na čele s R.Sulíkom, by bolo velmi nesúrodé a nepevné. Vývoj v EU či vo svete pravdepodobne prinesie také výzvy, ktoré dokáže zvládnuť len naozaj jednoliaty a pevný kabinet.Vláda závislá od čudného ansámblu B.Kollára, taká asi nebude. Dokážem sa vcítiť do kože R.Sulíka, ktorý nepochybne po premiérskom kresle túži a aj si ho zaslúži. Má na to vek, vzdelanie, pevnú povahu a aj čerstvý a silný mandát od voličov. Verím, že sa toho dočká, ale nie teraz,až po ďalších volbách. Oni totiž nemusia nasledovať až za 4 roky, ale oveľa oveľa skôr. Práve preto by SaS mala zostať v tvrdej opozícií, ako jej jasný líder. Je správne, že pán prezident poveril R.Fica hľadaním novej koalície. Osobne si myslím, že bude úspešný, lebo tých, ktorí dychtia po korytách je dosť a dosť. Koalícia Smer-SNS-Most a Sieť by mala 85 poslancov a bola by zrejme akceptovaná aj v zahraničí. Nevraživosti pánov Danka a Bugára by som sa nebál, vidina kšeftov dokáže zázraky. Títo dvaja páni by museli byť i vo vláde R.Sulíka, takže ak sa nedohodnú s Ficom tak ani so Sulíkom. Slovensko proste na silnú reformnú vládu ešte nemá, to ukázali voľby. Treba pokračovať v dôslednej opozičnej práci a veriť, že ďaľšie volby prinesú ešte lepší výsledok a umožnia zostavenie reformnej vlády, ktorú potrebujeme ako soľ.

Ľubomír Pätoprstý

Ľubomír Pätoprstý

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Liberál,demokrat,kozmopolita, milovník hokeja,rocku,divadla a cestovania, nepriateľ tuposti, závisti,provinčnosti,cynizmu.Kandidujem za SaS s poradovým číslom 115. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu