Štrajk učiteľov-naše zrkadlo

Nepatrím k masochistom ale kvôli začiatku štrajku učiteľov som si pozrel správy na dvoch televíznych kanáloch,súkromnom i verejno-právnom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Najprv som zapol ten súkromný, vecné informácie o počte štrajkujúcich 11500 ako aj o zúčastnených školách, vyše 700, sa zhodovali s tým čo tvrdili sami štrajkujúci. Prepnem na verejno-právny kanál,ktorý práve riadi nagelovaný poskok mafiánov pochádzajúci práve z toho súkromného a otvoril som ústa. Počet štrajkujúcich podľa RTVS len cca 6000,počet zavretých škôl 179 a fešná moderátorka ešte pridá mapku podľa ktorej to boli sotva 3% škôl,teda skoro žiadne. Zaujímavé, že učitelia nikde nespomínali koľko škôl zostane zavretých, to bol údaj ktorý sa hodil do krámu našim papalášom. Pochopil som, že tu nejde o holý fakt ale jeho interpretáciu. Zároveň mi však došlo, že Smer sa učiteľov a ich protestov bojí a vyťahuje proti nim ťažké dezinformačné kalibre. A tu vstupujeme do toho my, občania,voliči ale hlavne rodičia. Štrajk učiteľov je totiž veľmi špecifický pretože , ich pracovných a platových podmienok sa v skutočnosti dotýka len naoko. Predovšetkým ide o tých ktorí do školy chodia, teda naše deti o ich vzdelanie,uplatnenie sa v praxi a ich budúcu kvalitu života. A je len na nás rodičoch či to dokážeme správne vycítiť a ohodnotiť. Provládne média sa totiž budú pokúšať urobiť zo štrajku len jednu z chlebových tém a budú poukazovať na to, že učitelia majú prázdniny, chodia o druhej domov,majú isté platy,atd.Je hlavne na nás či vo svojej odvážnej akcií uspejú.Nesmieme tejto tupej špinavej propagande podľahnúť.Naša podpora musí byť stála, aby videli že v tom nie sú sami a ak bude treba, dokážeme vytvoriť aj finančný fond na podporu týchto ľudí.Nechcem byť patetický ale možno práve teraz sa tvorí budúcnosť tejto krajiny.Možno práve teraz sa rozhoduje o tom, či máme šancu stať sa modernou,slobodnou a vzdelanou krajinou alebo sme odsúdení byť len intelektuálnym suterénom odkiaľ budú mladí a talentovaní utekať, tak ako sa tomu bohužial deje teraz.A preto je štrajk učiteľov taký dôležitý lebo má v sebe potencionál obrátiť pozornosť spoločnosti od chleba k niečomu čo je hodnotné a trvalé.Už bolo načase. 

Ľubomír Pätoprstý

Ľubomír Pätoprstý

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Liberál,demokrat,kozmopolita, milovník hokeja,rocku,divadla a cestovania, nepriateľ tuposti, závisti,provinčnosti,cynizmu.Kandidujem za SaS s poradovým číslom 115. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu