Chceme vôbec zmenu ?

Obdobie po beštiálnej vražde Jána a Martiny bolo charakterizované jasnou túžbou spoločnosti po zmene, najmä politickej. Zdá sa mi, ako keby táto silná túžba vyprchávala.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Začínajú sa objavovať v tlači či iných médiach komentáre, názory silne spochybňujúce integritu či schopnosť opozičných strán vziať po budúcich voľbách osud tejto krajiny do rúk. Riešia sa vzájomné spory, zlé vzťahy, to, čo kto o tom druhom kedysi povedal a pod. V uplynulom týždni to schytával i R.Sulík. 

I málo zorientovaný volič dobre chápe, že vládu po budúcich voľbách môžu zostavovať len dva subjekty, Smer alebo SaS. Na rozdiel od roku 1998, keď prvoradou úlohou po porážke Mečiara bolo medzinárodné ukotvenie SR v západných inštitúciach, toto našťastie už teraz riešiť nemusíme. Preto ma dosť prekvapujú cielené útoky médií práve na túto názorovú rovinu lídra SaS. V dobe keď najväčším a obludným problémom SR je mafianizácia spoločnosti, jej praktické ovládnutie organizovaným zločinom, sa otázky točia okolo migrácie, vzťahu k Orbánovi,Kaczinskému či Trumpovi. Nie že by lídry PR a MR neboli problematickí a čudní, ale nedá se svítit, Orbán i Kaczinský majú momentálne legitímne vlády a obrovskú podporu svojich voličov. Apropos, ak Sulík vie, že má šancu zostavovať budúcu vládu, má posielať týmto ľudom kritické odkazy a poučovať ich čo majú doma robiť ? Nezabúdajme, boli,sú a budú to naši najbližší susedia a popri Čechoch sa nás najviac zastávali v temných dobách mečiarizmu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Za mimoriadne problematický považujem vzťah R.Sulíka k Rusku. Toto nie je len náš dodávateľ surovín a obchodný partner, ale hlavne jadrová mocnosť, ktorá protiprávne okupuje územie nášho suseda, vojensky provokuje našich partnerov v NATO ale hlavne drží pri moci mäsiara v Sýrií, ktorý neváha vraždiť vlastných ľudí chemickými zbraňami ! Toto naozaj nie je v poriadku.

Ale ako som už spomenul, zahraničná politika či orientácia SR momentálne naozaj nie je najvážnejším problémom, ktoré musí SR riešiť. Nakoniec, okrem vyšinutého Kotlebu a jeho klubu, nie je v SR nikto kto by spochybňoval naše členstvo v EÚ,NATO či Eurozóne. Už nežijeme dobu V.Havla, M.Gorbačova či H.Kohla, dnes tu je D.Trump, Kaczinský,Orbán. Považujem vzťah R.Sulíka k Západu za problematický, ale to, že má na rozdiel od Fica charakter, neklame a nekradne, je v tejto chvíli oveľa podstatnejšie. Bol tu predsa premiér, ktorý sľuboval, že nás dovedie do jadra EÚ namiesto toho krajinu odovzdal zločincom, ktorí dali zavraždiť Jána a Martinu. Buďme teda realisti a hodnoťme ľudí objektívne.

Ľubomír Pätoprstý

Ľubomír Pätoprstý

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Liberál,demokrat,kozmopolita, milovník hokeja,rocku,divadla a cestovania, nepriateľ tuposti, závisti,provinčnosti,cynizmu.Kandidujem za SaS s poradovým číslom 115. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu