Jadro EÚ = Spojené štáty európske ?

Stáva sa často, že kritika osoby či politiky nášho pána premiéra býva ukončená konštatovaním, že nech je aký je aspoň chce mať SR v jadre EÚ.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Snažil som sa veľa razy vypátrať, čo pod týmto bájnym pojmom asi autor myslel, bohužial bezvýsledne. R.Fico sám akúkoľvek otázku vedenú týmto "smerom" spoľahlivo odbije. Veď práve to nejasno a neprehľadno mu vyhovuje. Osobne si myslím, že RF je čistý oportunista a zarytým Európanom bude len do chvíle pokiaľ EÚ bude fungovať ako peňazovod a v momente keď prestane, urobí presne to čo nedávno povedal jeho priateľ Viktor Orbán : " Ak nedá peniaze Brusel, dá nám ich Čína". Z jadra nebude nič a RF zrazu objaví v sebe nekonečného priateľa Ríše stredu.Ale o Roberta Fica tu ale vôbec nejde. Čo si ale pod tým pojmom "jadro" teda predstaviť ? Niečo sa predsa len ponúka. V situácií keď SR nemá pod kontrolou vlastnú menu, zo štátnych hraníc kontroluje cca 80 km na východe a v drvivej väčšine parlament prijíma smernice z Bruselu, toho veľa nezostáva. Je tu ešte našťastie daňová sústava,čiastočne zahraničná politika a hlavne kultúrno-etické otázky. Ak má nejaké jadro vzniknúť, integrácia musí ísť ďalej. T.z. ak už existuje menová únia, logickým pokračovaním musí byť únia banková a teda aj dlhová. Podľa E.Macrona je nevyhnutná i harmonizácia daní, teda akákoľvek strata suverenity pri tvorbe štátneho rozpočtu. Sme na toto pripravení ? Ak to pomyslené jadro skutočne vznikne, tak to nebude znamenať nič viac a nič menej ako nové Spojené štáty európske a že takéto snahy existujú o tom sa nedávno preriekol Nemec M.Schultz. Ak je toto obsahom tzv.jadra, v poriadku, ale treba to ľuďom poctivo povedať a hlavne si pýtať od nich mandát v referende. V opačnom prípade by sa jednalo o podraz a to by ľudia len tak nenechali. Osobne si myslím, že každá násilná integrácia povedie len a len k nárastu extrému, ktorý sa najhlasnejšie voči týmto snahám vymedzí. Obávam sa však, že odvahu na referendum veru žiaden líder mať nebude a tak sa bude jednať hlavne o plazivú a salámovú metódu postupného okliešťovania národných suverenít. Akékoľvek hlasy ktoré budú tento vývoj kritizovať alebo mu nebodaj brániť, budú spoľahlivo onálepkované ako protieurópske, proruské a separatistické. Ak by som mal vyjadriť svoj názor, čo si pod pojmom jadro predstavujem, napadajú ma škandinávske štáty. Nulová korupcia, skvele fungujúce školstvo, vynikajúca vymožiteľnosť práva. Takéto jadro podpíšem okamžite. Obávam sa však, že o toto sociálnym neomarxistom a bezuzdným oportunistom a la Robert Fico ide až v poslednom rade.

Ľubomír Pätoprstý

Ľubomír Pätoprstý

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Liberál,demokrat,kozmopolita, milovník hokeja,rocku,divadla a cestovania, nepriateľ tuposti, závisti,provinčnosti,cynizmu.Kandidujem za SaS s poradovým číslom 115. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu