Jedna Daň

Jedna daň-ako daň k skutočnej potrebe ľudí- Dar. Jedna daň by mala byť taká, aby legislatívne podmienky platili podobne ako v daňových rajoch. Za nejaký paušálny poplatok- daň budú mať všetky subjekty(ľudia, firmy, podnikatelia, tretí sektor-MVO...)  bez rozdielu  vysporiadaný vzťah so štátom , čiže akákoľvek ďalšia povinnosť zdaňovania odpadá.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Štát už nemá žiadnu inú možnosť akýkoľvek subjekt prenasledovať, šikanovať, sankcionovať, kriminalizovať. V praxi to znamená, že štát nemôže robiť rozdiely medzi druhmi daní, odvodmi a poplatkami a oni sa zjednotia do JEDNEJ DANE, ktorú budú vyberať banky pri každej platbe, použití peňazí, prevode alebo pohybe peňazí ako objektívneho a vedomého vyjadrenia toho, čo daný subjekt zdaňovania ide spotrebúvať, teda aby sme mali vedomie národohospodárskej spotreby. Nie je možné, aby daň platil iný subjekt a iný o nej účtoval. Lebo zjavne máme potom právne nespôsobilý subjekt , ktorý nevie čo platí, nezodpovedá za to, čo koná.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dôsledkom JEDNEJ DANE je zrušenie daňových úradov, povinného poistenia -odvodov(bude len dobrovoľné na komerčnej báze), ministerstva práce, súvisiacich zákonov , zníženie administratívy na všetkých úrovniach štátnej správy a samosprávy, súdnictva a pod.

Celkový bezhotovostný styk peňazí akýmkoľvek smerom, za všetky činnosti je podľa údajov NBS z 12/2008 cca 2700mld EUR/rok a to pri údaji o 68%-om bezhotovostnom styku. Teda môžeme predpokladať celkové pohyby peňazí v národnom hospodárstve na úrovni cca 4000mldEUR/rok. Ak vyjdeme z dnešných príjmov štátu cca 20mldEUR/rok, tak JEDNA DAŇ je vypočítaná ako 20mld/4000mld=0.5% z každej peňažnej transakcie. Treba povedať, že peniaze samé o sebe sú neutrálne, ale ako náhle niekto prijme rozhodnutie , že ich chce niekde smerovať, že majú svoj cieľ, tak sú jasne upotrebiteľné, strácajú neutrálnosť. Každé naše chcenie nasledované platením vyvoláva vo svete spätné toky, ktoré vedú k napĺňaniu našich túžob a teda žiadna platba už nie je neutrálna.

Skryť Vypnúť reklamu

Dnešné zdaňovanie je v priemere cez 50% z príjmov každého subjektu a najviac sú zdaňované nízke a stredné príjmové skupiny, teda príjmy do 2 000 EUR/mesiac, extrémne to môže dosiahnuť až cca 83%. Takže náš návrh na nové zdaňovanie je 0,5% z každej peňažnej transakcie, každého peňažného pohybu bez rozdielu.

Takto by sme dokázali vytvoriť transparentné financovanie štátu i podnikateľského prostredia.

Ľubor Perháč

Ľubor Perháč

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Snažím sa myslieť o veciach spoločných. Hlavne o peniazoch a daniach, ktoré nás denne nútia robiť veci, ktoré nechceme. Známi mi hovoria, keď im niečo čo len navrhujem: nerob na mňa nátlak. O peniazoch a daniach tak nehovoria. Nemáme vedomie spoločenského časopriestoru. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

8 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu