Výplatná páska = almužna

Písmo: A- | A+

O tom, že na Slovensku máme hrozné platy, to už vie asi každý ale každý druhý človek mlčí lebo musí. Tak potom, kde je tá možnosť zlepšiť si plat?? Vážne to ide iba v parlamente, kde robia ťažkú prácu ??

V dnešnej dobe veľa ľudí nadáva na svoj príjem ale aby spravil niečo, preto aby sa mu príjem zvýšil tak to radšej bude držať jazyk za zubami.

Takže, začnem pekne postupne zoberme si také obchodné reťazce, kde ľudia ťahajú 13 hodín a na výplatnej páske si nájdu necelých 450 € a jeden gastrolístok na deň !!! A prestávku nemajú platenú!! To akože čo je? Toto oni nazývajú výplata? A ešte budú ľudia na centrálach kritizovať svojich zamestnancov ako vykladajú, koľko im to trvá alebo dávať im podmienky že majú na vyloženie jednej palety 15 minút a v sklade ich čaká ďalších 10 paliet tovaru...zatiaľ čo oni si budú sedieť pekne v teplučkú a v kľude v kancelári a "lakovať si nechty" a pekne po ôsmich hodinách práce idú domov s tým, že sú unavený.... a čo majú potom povedať tí, ktorí celý deň vykladajú tovar a na druhý deň ich čaká to isté. Toto sa podľa mňa nedá ani nazvať práca ale zdieranie ľudí, ktorí nemajú inú možnosť ako len pracovať v obchodnom reťazci. Ďalšie obchodné reťazce, kde zamestnanci síce pracujú osem hodín ale ich výplatná páska tiež nie je žiadna sláva. To že, niekto povie, že obchodné reťazce veľmi nezarábajú tak to by ste sa veľmi čudovali, že ich provízie sú niekedy až neuveriteľne vysoké by človek ani neveril pokiaľ by to neuvidel. Ja chápem, že obchod musí z niečoho žiť ale zoberte si, že tí ktorí tam pracujú tak oni ani koľko krát nemajú z čoho uživiť rodinu lebo ich výplata akurát postačuje na zaplatenie základných platieb v domácnosti ( nájom, elektrika, tv, telefón, a prípadne nejaký úver, škôlka či škola, obedy a pod.) Tí, ktorí majú peniaze na rozhadzovanie si ani neuvedomujú, že ľudia v týchto reťazcoch musia často počítať každé minuté euro.

Napríklad také bankovníctvo, ak si niekto myslí, že človek, ktorí pracuje v bankovej sfére zarába veľmi dobre, tiež to nie je žiadna sláva, človek, ktorí dobre zarába v banke tak to je buď človek, ktorý plní plány na 200 % alebo je to niekto opäť z centrále banky. Ale musím povedať, že vo všeobecnosti banková sféra ako taká nie famózna ako si niektorý predstavujú.

A čo také zdravotníctvo? Sestričky ktoré sa narobia ako kone, pri pacientoch a majú roky odrobené tie, majú otrasné platy ale prečo? A pritom majú dosť zodpovednosti pri pacientoch odbery, zašívanie a pod. veď toto je už na hlavu postavené aby slovenské zdravotníctvo sme mali v podpriemernej výbave a nízke platy.

Platy na Slovensku nie sú veľmi vysoké a ešte dlho si počkáme nato, kým platy na Slovensku budú mať stúpajúcu krivku na grafe. Pokiaľ ministerstvo financií a tento štát budú riadiť taký ľudia ako ho riadia momentálne, tak jediné čoho sa dočkáme je, že o pár rokov skončíme ako Grécko. A keď sa nato pozrieme celkovo, tak dnes kdekoľvek na Slovensku sa zamestnáte, tak máte nízky príjem, a ak si založíte živnosť, podstatne veľkú časť zárobku dáte na odvody a pod.. A to, že mnoho ľudí brble nato, že v zahraničí si zarobia viac a čudujete sa že áno? Veď to sa ani nedá porovnávať v okolitých krajinách je ekonomika postavená na diametrálne odlišných princípoch a toto sa u nás nedá ani zďaleka porovnávať. Nato by sme museli mať ekonomiku postavenú inak a nie, že výdavky na existenciu sú vyššie ako slovenský priemer platov. Peniaze nato aby mzdy mohli byť na Slovensku mohli byť vyššie alebo aby sme dali zdravotníctvo dokopy nemáme ale nato aby sme mali vlaky zadarmo nato máme! Blahoželám “inteligentným ekonómom, ktorí toto vymysleli“ !!

Skryť Zatvoriť reklamu