Láska cez internet...

Ak vám niekto povie, že existuje láska cez internet, neverte mu. Nie je to možné. Aby ste sa do niekoho zaľúbili, potrebujete nielen poznať jeho myšlienky, ale musíte ho aj vidieť a cítiť. Potrebujete vnímať tú neverbálnu komunikáciu, pohľad, vôňu. Ak sa zaľúbite do niekoho cez net, znamená to, že ste sa zaľúbili do vašej predstavy o ňom....

Písmo: A- | A+
Diskusia  (35)

Načo sú potom napríklad internetové zoznamky a chaty? Je nejaká nádej pre slobodných ľudí, ktorí nemajú toľko voľného času a ani toľko energie, aby absolvovali všetky akcie v okolí spoločenského charakteru? Podľa môjho názoru každú možnosť treba využiť, len ak koketujete s myšlienkou s niekym sa zoznámiť cez net, nenechajte sa uniesť virtuálnym prostredím a vašimi želaniami.


Na nete je oveľa menší problém nájsť zoznamovací inzerát ako v novinách už aj preto, že existuje viacero špecializovaných stránok len na tento účel. V inzerátoch ľudia píšu o sebe práve to, čo chcú, aby o nich druhí vedeli, preto je lepšie využiť chat, ak si chcete niekoho najskôr trochu preveriť. O chatoch som ja osobne počula viac negatívnych reakcií ako pozitívnych, ale nemyslím si, že je to niečo, čo by vás malo odradiť. Negatívne skúsenosti sa totiž šíria rýchlejšie ako príbehy, ktoré sa skončili šťastne. Chat určite netreba démonizovať, ale napríklad mládež tak pod 16 rokov je často veľmi naivná.


Ak to vezmem skôr z toho ženského pohľadu, milé dámy, nečakajte, že k vám šťastie pricesture hneď s prvým e-mailom alebo prvou RP. Všetko chce svoj čas a najlepšie prichádza práve vtedy, keď to čakáte najmenej. To ale neznamená, že máte sedieť doma so založenými rukami, lebo po ceste z obývačky do kuchyne, si myslím, veľa nových ľudí nestretnete. Stačí začať jednoducho s niečím, čo zdiaľky pripomína marketingovú kampaň, aby sa ľudia (predpokladám, že to budú pravdepodobne muži, ale nemusí to byť pravidlom), s ktorými sa chcete zoznámiť, o vás dozvedeli.


Premyslite si základné parametre, lebo úplne s každým sa porozprávať nemôžete. Začnite napríklad tým, ako ďaleko by mali bývať, koľko by mali mať rokov, čím by sa mali zaoberať a podobne. Keď už potencionálnych odberateľov vášho úsmevu máte vybraných, môžete ich začať postupne oslovovať. Anonymita chatu dodáva odvahu aj naväčším hamblivkám. Ak máte záujem o nadviazanie skutočne kvalitnej známosti, dajte si na tomto kole záležať. A dámy, určite vám nemusím pripomínať, že nicky ako holychlap alebo sexoš už sami o sebe hovoria za svojich matiteľov. Muži môžu byť veľmi inteligentné bytosti s bohatým vnútorným svetom, aj keď sa od toho nášho líši. Takí muži si dávajú nenápadnejšie nicky. Realisti ostávajú väčšinou pri menách ako rasťo54 alebo peter18, ale máte na výber aj filmové postavy, hrdinov z kníh alebo nejaké vymyslené skomoleniny, takže možností je stále dosť.


Najprv by ste sa mali zamerať na to, aby ste sa o ňom čo najviac dozvedeli, ale nezabudnite na diplomaciu. Mail typu "Odpovedz na tieto otázky" naozaj nie je vhodný. Už som sa stretla s tým, že som musela zopár dievčatám vysvetľovať, prečo jej asi dotyčný viac neodpísal. Ak viete s kamoškami pri káve viesť niekoľkohodinové nenútené rozhovory, nie je dôvod, prečo by ste to nezvládli teraz. 


Nikto nieje do vás zaľúbený pri druhej RP, nemyslí na vás stále a nemá srdce priam na dlani. Veci tomu podobné sú podozrivé. Nenechajte sa uniesť svojimi romantickými predstavami. Seriózni muži väčšinou neplytvajú podobnými rečami a už vôbec nie na chatoch. Ak sa trošku oťukáte, možno sa bude chcieť s vami stretnúť, možno nie. Zaručiť sa nič nedá. Ak máte pocit, že by ste mohli mať niečo spoločné, nebojte sa navrhnúť stretnutie, nanajvýš vás odmietne... : ) Písomnú fázu nenaťahujte príliš dlho, stačí pár týždňov, pretože osobné stretnutie je úplne o niečom inom. Fotka vám môže čo-to napovedať, ale aj nemusí. Ani by ste neverili, ako môže fotka niekedy skresľovať vašu predstavu.


Ak ste sa už pevne rozhodli, že niekto stojí za to, aby ste si s ním vypili šálku kávy, radšej sa s ním skontaktujte najprv telefonicky. Jeden alebo dva telefonáty vás na osobné stretnutie lepšie pripravia. Nemyslite si ale, že ak ste s niekym po telefóne hovorili, že ho poznáte. Prvú schôdzku si dohovorte na nejakom verejnom a neutrálnom mieste, kde by ste sa cítili obaja v pohode. Nikdy nemajte priveľké očakávania. Čokoľvek príjemné vás poteší, každé sklamanie znesiete ľahšie. Čo sa týka kozmetických úprav a príprav, nemusíte to nijak preháňať. Možno to bude znieť ako fráza, čo teraz poviem, ale niet nad prirodzenosť. Ak zakryjete svoju osobnosť štyrmi vrstvami make-upu a hraním sa na niekoho, kým nieste, raz vám na to aj tak prídu... : )


V každom prípade je vždy všetko vo vašich rukách. Nakoniec sa nezabudnite vyzbrojiť úsmevom a veľkou dávkou humoru, to sa vám zíde. Ak to nebude celkom podľa vašich predstáv, aspoň sa môžete na tom zabaviť a každý vašu príjemnú spoločnosť aspoň trochu ocení. Na svete sú oveľa tragickejšie veci, ako nevydarená schôdzka.


P.S. Nikdy som si nemyslela, že napíšem článok ako do ženského časopisu, ale inšpirovalo ma k tomu zopár kamarátok, ktoré sa stále sťažujú na obmedzené možnosti alebo na nízku kvalitu potencionálnych možností. Ja osobne si myslím, že chyba bude asi niekde inde. Ak ale niekomu tento článoček bez veľkých literárnych ambícií dodá odvahu, nech mu padne na úžitok. Nesnažte sa pretrpieť svoj život a skúste sa chvíľu baviť. : )))


P.S.2 Nicky použité v článku sú náhodné, je to len príklad.


P.S.3 Možno to niečo dá aj pánom, nič nevylučujem. : )


P.S.4 Ak sa niekomu zdá zverejnenie niektorých pozorovaní zbytočné a príliš infantilné, nepíšte to do diskusie. Zo skúsenosti viem, že neexistuje taká infantilnosť, s ktorou sa nedá stretnúť. : )


Lucia Karabínošová

Lucia Karabínošová

Bloger 
  • Počet článkov:  57
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som celkom bystrá žena, ktorá má rada konštruktívnu diskusiu... Som od Bratislavy a mojou veľkou záľubou je čítanie, politika, štúdium cudzích jazykov a cestovanie...Som zakladajúci člen strany Progresívne Slovensko... Zoznam autorových rubrík:  KomentáreStoriesAktivitySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu