Naozaj povedala NIE?

Písmo: A- | A+

Mladý ženáč Peter Cukrovič sedel na gauči a premýšľal, čo s načatým dňom. Manželka bola na služobke a on mal celý byt len a len pre seba. Zavolá nejakých kamarátov? Pôjde do fitka? Alebo stúpi do osieho hniezda? Vyhrala posledná m

Rozhodol sa napísať Zuzane Fábryovej, či by sa s ním nešla poprechádzať. Len tak. Nezáväzne. Však predsa o nič nejde, iba pokecajú a uvidia, ako sa to celé vyvinie. Spoznali sa cez internet zoznamku a už nejaký čas si písali, občas aj dosť pikantné správy. Peter Cukrovič bol zástancom teórie, že človek by sa mal za každých okolností sústrediť na prítomný okamih a neriešiť zbytočne budúcnosť. Jednoducho povedané, žil podľa vlastných pravidiel. 

Jeho „úlovok“ okamžite zareagoval vyrehotaným smajlíkom. Evidentne sa Zuzana Fábryová veľmi tešila, že ju konečne niekto pozval von. Už sa bála, že vyzývavé šaty, ktoré si každý deň oblieka a fotí sa v nich na sociálne siete, nebudú mať vôbec žiadnu odozvu. Prišiel pre ňu autom, aby ukázal, že je skutočný gentleman. Dohodli sa, že pôjdu do prírody, a tak zaparkoval pri miestnom jazere. Najskôr v kútiku duše nádejal, že ich rande by mohlo prebiehať v aute, aby ich nikto nevidel. Rýchlo však pochopil, že to s touto dámou nebude také jednoduché. Na rozdiel od mnohých iných lacných úlovkov vyžaduje dlhú predohru. Tak sa teda prechádzali. A prechádzali. A prechádzali. Až do momentu, keď to Petra Cukroviča začalo nudiť. Chcel ju iba do postele, takže strácať čas predlhými rozhovormi považoval za zbytočné. Našťastie mu Zuzana Fábryová nahrala na smeč. 

„Začína mi byť zima,“ povedala a uprela naňho svoje nevinné hnedé oči. 

„Fakt? Bundu som si nezobral, ale ak by si chcela, môžeme ísť ku mne. Dáme si čaj alebo kávu.“ Vedel, že neodmietne. Mohol navrhnúť, že si sadnú do auta, ale to sa mu zdalo v tomto štádiu netaktické. 

„Dobre, poďme,“ súhlasila, tak ako predpokladal. 

Na byte sa usadili v obývačke so šálkami horúceho čaju. Petrovi Cukrovičovi bolo jasné, že ešte chvíľu musí vydržať debatu o ničom. Dúfal, že finále bude stáť za to, keď už sa toľko premáhal. Po chvíľke si prisadol k Zuzane Fábryovej na veľký gauč a spoľahol sa na starý zaužívaný trik letmého dotyku. Samozrejme, že v nej vyvolal prúd vzrušenia. Prezradila ju neprirodzene červená tvár. Nepovedal nič, iba sa pomaly priblížil k jej perám. 

„Ale ty si ženatý, však?“ zastavila ho. 

„Áno, ale to nerieš.“ 

„Lenže, ja chcem normálny vzťah,“ namietala. 

„Nie je ti dobre?“ nahodil svoj najzvodnejší úsmev. Neodpovedala. Iba pozrela nevinne do zeme. Niet pochýb, že presviedčala samu seba, aby bola rozumná a nenechala sa lacno zviesť. Až príliš sa jej však páčil. Neodolala. Dovolila mu, aby ju za ruku odviedol do spálne ako v sladkej telenovele a tam z nej pomalým tempom zvliekol všetko oblečenie. Zuzana Fábryová sa už dlhý čas s nikým nemilovala, možno aj preto začala počas styku krvácať. Petra Cukroviča to však nezastavilo. Bolo síce evidentné, že z toho nemá jeho dnešný úlovok to pravé potešenie, no pudy sú pudy. Mlčala, nijak nenaznačila, že ju niečo bolí, tak sa nestaral. 

Keď bolo po všetkom, zazdalo sa mu, že má v tvári niečo medzi smútkom a hnevom. Ako keby ju do niečoho nútil, však sa s ním predsa vyspala dobrovoľne. Nemal čas sa zaoberať takými malichernosťami. Bezkonfliktne odviezol Zuzanu Fábryovú domov, pričom rátal s tým, že sa viac neozve. No, prerátal sa. 

Užíval si pokojný večer pri telke, keď v tom ktosi zabúchal na vchodové dvere. Bolo to také nahnevané búchanie, tak na chvíľu s otváraním zaváhal. Potom predsa len otvoril a pred dverami uvidel stáť ozrutného chlapa s bejzbalovou palicou v ruke. Peter Cukrovič ani nestihol zareagovať. Neznámy muž ho sotil naspäť dovnútra, zdvihol palicu a začal doňho mlátiť hlava-nehlava. Ako posledné začul meno Zuzany Fábryovej, s ktorou mal pred pár hodinami pohlavný styk. Kontext, v ktorom ju spomenul už vnímať nedokázal. 

Prebudil sa v nemocnici. Ešteže dal mame kľúče od svojho bytu, lebo práve Mária Cukrovičová ho tam našla ležať v bezvedomí. Večer mu priniesla niečo pod zub, vedela, že nemá doma manželku a jej syn predsa nemôže zostať o hlade. 

Ako tak spolu sedeli na nemocničnej izbe a rozprávali sa o záhadnom prepadnutí, dnu vošla nečakaná návšteva. 

„Dobrý deň,“ pozdravila sa zdvorilo Zuzana Fábryová. Pozerala z jedného na druhého, nevedela, kde má začať. 

„Ahoj,“ odzdravil Peter Cukrovič. „Čo tu robíš?“ 

„Prišla som sa s tebou dohodnúť. Ale musíme byť sami,“ uprela na Máriu Cukrovičovú ospravedlňujúci pohľad. 

„Mami, prosím ťa, môžeš ísť na chvíľu na chodbu?“ naozaj nepotreboval, aby sa mamka dozvedela o jeho mileneckej afére. To by zas bolo rečí. Ona sa bez reptania zdvihla a išla si do automatu pre kávu. 

„Ak mi dáš peniaze, nikomu nepoviem o tom znásilnení,“ začala Zuzana Fábryová. 

„Čo to trepeš? O akom znásilnení?“ 

„Znásilnil si ma a ak mi nedáš peniaze, tak to ohlásim na polícii,“ tvrdila tak presvedčivo, že by jej hádam uveril každý. Pomaly už aj Peter Cukrovič začínal pochybovať o tom, či nehovorí pravdu. Napokon sa však spamätal. 

„Nikoho som neznásilnil. Ani slovom si nepovedala, že to nechceš. Tak sa tu nehraj na nejakú obeť. A vypadni,“ povedal surovo, neuvedomujúc si možné následky. 

„Krvácala som, ale ty si napriek tomu pokračoval,“ bránila sa. 

„To je síce pravda, ale nepovedala si, aby som prestal. Že ťa to bolí. Keď si dlho s nikým nesexovala, tak je normálne, že si sa natrhla.“

„Doktor má iný názor,“ zaklamala. Bola síce na vyšetrení, no keďže sa hneď po styku umyla, nemohol jej tvrdenie o znásilnení potvrdiť. Natrhnutie jednoducho nestačí. 

„Vieš čo, oznám to pokojne na polícii. Neznásilnil som ťa, na tele nemáš ani škrabanec. Policajti to zmietnu zo stola“ nemal chuť sa s ňou viac vybavovať. Bolo mu to treba, takúto nepodarenú devu. Sníva o vzťahu, ale do postele vlezie hocikomu. A potom tvrdí, že ju donútili. 

„Asi chceš, aby ti brat dal ďalšiu po papuli, však?“ vyhŕkla, no takmer okamžite si kusla do jazyka. Nechtiac sa prezradila, čo Peter Cukrovič spoznal podľa jej výrazu. 

Tušil, že je za večernou bitkou ona, ale zostal veľkorysý: „Neudám ho, len už mi daj pokoj.“ 

„Ty, že ho neudáš? Vieš čo mi môžeš,“ odvrkla a nahnevane opustila nemocničnú izbu. 

Napokon sa polícia prípadom naozaj zaoberala iba pár dní a keďže nemala dôkazy o tvrdení Zuzany Fábryovej, uzavrela ho. Na oblečení, ani na posteľných obliečkach nebolo po znásilnení ani chýru, ani slychu. 

Ona sa však nevzdávala. Keď Petra Cukroviča prepustili z nemocnice, bez hanby za ním prišla priamo domov s prosbou o rozhovor. Ešte stále dúfala, že výsledkom bude romantický bozk, objatie a napokon aj vytúžený začiatok vzťahu. Nestalo sa. Síce ju vypočul, no zároveň jej aj oznámil, že je so svojou manželkou nadmieru spokojný. To v nej vyvolalo nepredstaviteľnú zlosť. Nečakala ani do ďalšieho dňa a hneď po návrate si na sociálnu sieť zavesila fotografie s užialeným komentárom o svojom údajnom znásilnení. Vraj nahlas kričala, že to nechce a nikto ju nepočúval. Zároveň tiež ponúkla morálnu pomoc všetkým ženám s podobnou skúsenosťou. 

„Toto určite nečakal. Nech ho aj roztrhne od hnevu. Nemal si so mnou začínať,“ povedala najlepšej kamoške a mnohým ďalším. Petra Cukroviča to zaskočilo, ale nejak zvlášť sa nenechal vyviesť z miery, keďže jeho meno nezverejnila. Až neskôr zistil, že ho všade možne medzi známymi i kamarátmi opisuje ako násilníka, do takej miery, že sa to dostalo až k jeho kolegom. Netrvalo dlho a podal na ňu trestné oznámenie za ohováranie. Dostala dva roky. 

„Nuž, dievčatko si koledovalo,“ skonštatoval. 

Pozn.aut. Príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami. 

Skryť Zatvoriť reklamu