Veľké ryby idú na rybačku a návnadou majú byť oni sami

Politici nám hádžu udičky rôznymi spôsobmi a niektorí veruže sa dobre (na)chytajú. Organizujú a platia rôzne akcie, koncerty a iné mítingy, kde povedia pár slov, kým ich stihnú vypískať. To viete, chcú byť bližšie k ľuďom. Minule sa takto zjavili pánkovia z nemenovanej politickej strany na jednej z diskoték a veselo sa so všetkými fotografovali. Mladší kandidát lepil populistické nálepky mladému mäsku na prsia. Ej, ale mali radosť - všetci. Dievčatá, že majú atrakciu - fotku s tým a hentým, čo si môžu zavesiť na facebook a politici mali radosť z toľkého nadšeného prijatia mladými degustátormi rôznych druhov alkoholu naraz. Čo z toho ale, keď oni voliť nepôjdu? Viete, ono sa to teraz už nenosí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Zvolebnieva sa a zachvíľu bude tma. Áno, bude tma, ak sa nespamätáme a nepôjdeme voliť. Myslím, že je lepšie voliť menšie zlo ako keby sme to mali nechať na dôchodcov, ktorí volia a) Fica, lebo on už vo vláde je, tak ho dajme znovu alebo b)HZDS - tiež zo zvyku alebo c) KSS, lebo veď ako dobre bolo za komunizmu, každý mal robotu (len vlastný pozemok Vám hocikedy vytiahli spod zadku) alebo d)KDH - veď som katolík a tak by sme mohli pokračovať a pokračovať. Nepáči sa mi, ako ľudia vo veľkom vyhlasujú, že nepôjdu voliť. A oni o tom nielen hovoria, ale oni to aj urobia, resp. neurobia. Myslím, že by sme mali skúsiť niečo/niekoho nového, pretože sa aspoň chvíľu budú snažiť ukázať, akí sú oni pekní a dobrí a tamtí sú škaredí a zlí. Tento článok nemá byť kampaňou, ale priznám sa koho bude voliť ja - budem voliť Úniu. Z celkom normálnych a ľudských dôvodov. Ich predstaviteľmi (pre ilustráciu) sú Braňo Záhradník (bývalý riaditeľ STV), Boris Kollár (podnikateľ), Zuzana Martináková (žena, ktorá zvláda rodinu aj kariéru a v minulosti pre Slovensko už aj niečo v sociálnej sfére urobila). U mňa vyhrávajú už aj svojím výzorom. Nie sú to obstarožní "ujovia a tety" so zničenými a večne nahnevanými tvárami. Okrem toho si myslím, že ľudia, ktorí už niečo riadili, vedia sa vyjadrovať a robiť kompromisy nebudú do televízie "hádzať perly" ako pán Slota, Mečiar alebo Fico. Sú to ľudia na úrovni, ktorí aj keby chceli niekoho raz uraziť, tak to aspoň neurobia ako starý chlap v krčme pri pive. A ak to s ich dobrými móresmi predsa len nevyjde, tak si aspoň zase nahrabú nejakí iní, nie stále tí istí. Celkom ma baví myšlienka odstaviť naše "politické celebrity" od korýtka. Som zvedavá, ako si potom poradia, aby si doplnili svoj životný štandard prácou vlastných rúk. No uvidíme, uvidíme. Takže dozvolenia, priatelia !

Ludmila Hudáková

Ludmila Hudáková

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som účtovníčka a baví ma písanie, no vždy som si myslela, že nie som v ničom dosť dobrá. Ani teraz si nemyslím, že som génius, no posudzovanie prenechám iným a budem vďačná za každý príspevok do diskusií. Zoznam autorových rubrík:  SpoločnosťReportážeSúkromnéVzťahyNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu