Ako je to skutočne medzi premiérom, Janou a Modrým z neba

Písmo: A- | A+

Statočný to divák, čo sa odhodlal pozrieť drámu v Modrom z neba, kde sa premiér rozhodol pomôcť bezvlasej mamke dvoch detí Jane. Mne stačili upútavky na to, aby som na chvíľu onemela.  Pani Janu poznám.

Nedávno som  mala v rukách jej žiadosť o pomoc. Samozrejme sme ju hneď prijali.  7 rokov ťaháme tisíce ľudí ako je ona z dna, na ktoré prepadli cez kruté sito vládnych priorít.  Padli na dno aj so svojimi deťmi.  Neriešia či prežijú rakovinu. Riešia či prežijú zimu. Nemajú na jogurty. Nekúpia si pomaranč. Deti s nádorom majú v izbe v zime 15 stupňov.

To nič, že poctivo pracovali ako napríklad Igor, otec dvoch malých detí

zvaracfinal2.jpg

 

štát im veru nepomôže, tak ako nepomohol ani Beáte s dvoma deťmi

soc4621.JPG

 

Takých ľudí sú tisíce. Janka v Modrom z neba je len príkladom tragickosti tejto krajiny. No je tu aj niečo pozitívne. Viac ako stodvadsaťtisíc ľudí každý mesiac zaplatí štátu dane, odvody a aj tak sa ešte rozhodne poslať peniaze k nám a zahojiť bolestivé rany, ktoré štát svojou ľahostajnosťou spôsobil.  Jane a jej synom sme vďaka nim okamžite dokázali navýšiť mesačný príjem o +- 120 eur.  Nemusela chodiť od dverí k dverám.  Nemusela bojovať s neochotou úradov. Nemusela čakať mesiace.  A čo je hlavné, nemuseli sme ju vidieť  v žiadnej televíznej relácii ako premiér, aby sme jej pomohli!

Toto je rozdiel medzi Dobrým anjelom, slušnými ľuďmi a vládou Slovenskej republiky.  My vďaka dobrým a slušným ľuďom konáme. Spoločne sa snažíme eliminovať  škody, ktoré politici a vláda na ľudskej duši aj zdraví napáchali.

Namiesto vreckoviek ste si, milí diváci, mali dnes vziať k televízoru niečo na žalúdok.

Skryť Zatvoriť reklamu