Pre pána Harabina

Citát: "Chcú ma umlčať a  ovládnuť justíciu, aby rozhodovali sudcovia podľa prianí silných lobistických skupín a politikov," myslí si Harabin.(http://www.aktuality.sk/clanok/178903/harabin-zitnanska-sa-mi-chce-pomstit/)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Psychológia pozná termín projekcia, pričom pod projekciou chápe obranný mechanizmus, ktorý má podstatu v neuvedomovanom prenose vlastných názorov, emócií, pocitov či motivačných stimulov mimo seba, na nejakú druhú osobu. Na inom človeku vidíme správanie alebo postoje, ktoré u seba nevidíme, pretože ich máme potlačené (patrí sem napr.moralizovanie).

Projekcia je základom pre pokrytecké správanie, falošnosť a intrigánstvo, pretože pokrytci pripisujú iným ľuďom také zámery a postoje, ktoré nechcú sami u seba vidieť a tvária sa, že oni takí nie sú. Projekcia je, zjednodušene povedané, strach z toho, že bude odhalená skutočná tvár, a tento strach rieši jednotlivec tým, že ho premietne (projikuje) na iného človeka alebo aj na viacedrých ľudí. Vždy, keď sa objaví hodnotiaci výrok, ktorý poukazuje na iného človeka a hodnotí ho, vyjadruje sa o jeho vlastnostiach, postojoch alebo morálke, vždy vtedy je možno s vysokou pravdepodobnosťou za tým nájsť aj projekciu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Starí peržania projekciu pekne vystihli vo svojom prísloví: Ak na niekoho ukazuješ prstom, na teba ukazujú tri také isté prsty.

Takí ľudia iba špinia, smradia, a znechucujú. Jednoducho špatia svet. Toto som Vám chcel povedať, pán Harabin.

Ľudovít Dobšovič

Ľudovít Dobšovič

Bloger 
  • Počet článkov:  34
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Psychológ-psychoterapeut, 60 rokov Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu