Vy sa dovolávate úcty, pan Fico?

"Majme aspoň trochu úcty k tomuto štátu a k najvýznamnejším funkciám v tomto štáte. Nehovorím o Ivanovi Gašparovičovi, ale o funkcii prezidenta SR. To kam dôjde, ak nebude ani elementárny rešpekt, úcta? Čo ten prezident ukradol päť miliárd dolárov alebo eur alebo niekoho zavraždil?" pýtal sa vo štvrtok (10. januára) Robert Fico.

Písmo: A- | A+

Nuž, pán Fico, úctu si nikdy nezaslúži funkcia, ale vždy a vždy len človek, ktorý ju zastáva. Ak sa k nemu ľudia nesprávajú s úctou, tak je to zrkadlo jeho vlastného správania, jeho osobnosti. Starí peržania majú porekadlo: Ak na niekoho ukazuješ prstom, na teba ukazujú tri také isté prsty. O tomto je úcta k človeku....

Ak sa dovolávate úcty voči funkcii, tak ste nebezpečný demagóg a skrytý diktátor. Prečo ste sa nedovolával úcty, keď p.Gašparovič urážal prezidenta Kováča? Prečo ste sa nedovolával úcty, keď urážal p.Radičovú? Prečo si myslíte, že môže urážať občanov, ktorí ho kritizujú a vyjadrovať sa o nich ako o nesvojprávnych ľuďoch a ešte im chce „prezidentovať"? Kde je Vaša úcta, keď sa takmer v každej jednej diskusii posmešne vyjadrujete na adresu iných, keď arogantne a prihlúplo skáčete do reči a keď prekrúcate fakty? Aj voči Vašej funkcii by mali mať občania tohto štátu úctu?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Verte mi, budú mať v úcte aj funkciu prezidenta aj funkciu premiéra, keď sa tak budete p.Gašparovič a Vy správať.

Aj emeritný biskup Sokol má a mal funkciu a ako kresťan a „hlava" kresťanov na Slovensku sa správal tak, že polícia to musí vyšetrovať. Aj p.Harabín má funkciu a pritom verejne v parlamente klamal a urážal poslancov.... Kde ste vtedy boli Vy, pán Fico? Prečo ste mlčali a nezastali sa tých, ktorí boli zosmiešňovaní a urážaní? Alebo si úctu zaslúžia iba tie funkcie, ktoré vy označíte za hodné úcty? Funkcia voliča, Vášho voliča a voliča p.Gašparoviča si úctu nezaslúži?

Úctu si zaslúži človek, pretože je to jediná cesta k slobodnému a zodpovednému jedincovi. Keby bolo viac úcty vo výchove a v rodinách, bolo by menej takých ľudí, ako ste vy, pán Fico. Nezabúdajte, že či chcete, alebo nechcete, máte zodpovednosť, pretože mnohí neslobodní ľudia v tomto štáte sa správajú podľa Vás.... Ryba smrdí vždy od hlavy.... História Vám to určite, buďte si istý, určite nezabudne.....

Ľudovít Dobšovič

Ľudovít Dobšovič

Bloger 
  • Počet článkov:  34
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Psychológ-psychoterapeut, 60 rokov Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu