4G- mobilná rýchlosť budúcnosti

Tím projektu How-Know, čiže členovia študentských organizácií IAESTE Slovakia a Ynet, usporiadali 7. marca 2012 v UPeCe v Mlynskej doline odbornú prednášku na tému: 4G- LTE mobilná rýchlosť budúcnosti. Prednášajúcimi boli Michal Mardiak a Peter Tolarovič  zo spoločnosti CN Group.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Cieľom v poradí už 11. odbornej prednášky bolo študentom priblížiť technológiu LTE(Long Term Evolution), nie len teoreticky ale aj prakticky. Zaujímavosti o novej 4G mobilnej sieti, prilákali na prednášku viac ako 70 študentov informačných technológií a telekomunikácie.


Na otázku prečo práve táto téma odpovedal Ľubomír Fačkovec zo študentskej organizácie Ynet. „Je to veľmi aktuálna téma, keďže sa očakáva nasadenie LTE a 4G mobilných sietí v blízkej budúcnosti aj na Slovensku. Možno práve vďaka tejto prednáške sa dozvieme niečo bližšie o tom, kedy to vlastne bude. Je to dosť odborná téma, ktorá je zameraná na užšiu skupinu ľudí, takže si myslím, že to bude určite zaujímavé."

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu


Niektorých účastníkov prednášky som sa opýtala, prečo sa rozhodli zúčastniť a či prednáška splnila ich očakávania.

„Určite áno, zaujala ma hlavne praktická časť, ktorá bola odprezentovaná v druhej polovici prednášky ale aj reálne príklady pracovníkov v spoločnosti CN Group." Dodal jeden z účastníkov.

„Áno, dozvedel som sa niečo viac ohľadom tejto technológie. Táto téma ma dokonca zaujala natoľko, že uvažujem aj o bakalárskej práci na túto tému," komentoval Jozef Zelezník z IAESTE Slovakia.

Vysoká odborná úroveň prednášajúcich ale aj následná diskusia v závere prednášky boli nepochybne znakom toho, že táto téma zožala veľký úspech. Podľa slov prednášajúcich môžeme sieť 4G očakávať koncom roku 2013 a začiatkom roku 2014 už aj na Slovensku. Všetko však závisí od mobilných operátorov.

SkryťVypnúť reklamu

Viac informácií o spoločnosti CN Group - Nearshore Outsourcing sa môžete dozvedieť priamo na iKariéra Dni Príležitostí- veľtrhu pracovných príležitosti, 27. marca v priestoroch FEI STU v Bratislave.

Lucia Ludviková

Lucia Ludviková

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  ŠPORTChvíľka prózy/ poézieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu