Ján Rosa: „Pracovať v Google? Prečo nie?!"

Prednáška na tému „Pracovať v Google? Prečo nie?!", prilákala do auly na FEI v Bratislave 17. apríla 2012, viac ako 300 zvedavých študentov. Prednášajúcim bol Ján Rosa (30)- slovák, ktorý pracuje v spoločnosti Google v Dubline.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Študoval som na Fakulte elektrotechniky a informatiky šesť rokov, ale takúto plnú BC 300 si nepamätám," týmito slovami začal prednášku Ján Rosa. Vo svojej prezentácii študentom porozprával o tom, ako sa dostal do jednej z „NAJ" firmy na svete, objasnil mýty o tom ako to na pohovore naozaj prebieha ale aj to prečo je pracovať v Google také skvelé.

Obrázok blogu

Po skončení štúdia dal výpoveď v spoločnosti Accenture,kde pracoval počas školy ako admin a vybral sa do Írska. V Dubline najprv pracoval v call centre, kde sa naučil výborne anglický jazyk a neskôr v personálnej spoločnosti. Potom prišla ponuka, ktorá sa neodmieta- pracovať v spoločnosti Google na pozícii recruiter. Jeho práca spočíva vo vyhľadávaní najväčších IT talentov, ktoré by mohli pracovať pre európske pobočky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jednou z najzaujímavejších informácií bolo to, že ročne príde do Google 1 000 000- 2 000 000 životopisov z celého sveta. Pričom pravdepodobnosť prijatia je 333- 1000: 1.

Obrázok blogu

Pohovor v Google určite nepatrí medzi štandardné. Ako povedal Ján Rossa: „Na osobnom stretnutí s kandidátom sa snažíme zistiť skôr jeho teoretické poznatky ako praktické. Jedna zo zaujímavých otázok: Koľko golfových loptičiek sa zmestí do autobusu? Nás samozrejme nezaujíma číslo, ale postup akým sa snaží kandidát k nemu dospieť."

Pracovať v TOP spoločnosti má určite veľa výhod. Ján Rossa spomenul rôzne benefity ako sú raňajky ak prídete do práce skoro, večeru ak odchádzate vo večerných hodinách, stolný futbal, biliard, bazén ale aj akcie pre rodiny s deťmi počas leta či sviatkov. Medzi plusy patrí aj cestovanie po rôznych pobočkách Google po celkom svete a školenia, ktoré slúžia pre rozvoj osobnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Foto: Zuzana Holotíková

Lucia Ludviková

Lucia Ludviková

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  ŠPORTChvíľka prózy/ poézieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu