reklama

Juraj Jánošík proti Dračiemu Rádu

Septembrová Pevnosť+ do mojej skromnej knižnice priniesla kempelenom poháňaný príbeh terchovského junáka Juraja Jánošíka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Názov: Juraj Jánošík proti Dračiemu Rádu

Autor: Svetozár Olovrant

Obálka a ilustrácie: Mikuláš Podprocký

Nakladateľstvo: Marenčin PT (2018, SK)

 Argo (2019, CZ)

Údajne tajomný slovenský autor Svetozár Olovrant stvoril alternatívny svet parnej revolúcie za vlády Márie Terézie. Kone sú len pre chudobných, prepravu zväčša obstarávajú parožravé jednokolky. JJ sa ocitne vo vojne s čechmi, ktorí sa miesto pareníc zaoberajú elektrinou, stáva sa obeťou sprisahania a podujme sa vyšetriť záhadnú vraždu.

Neskorý obed vytvoril veľmi zaujímavý svet, postavy sú prepracované a držia sa svojich charakterov. Záverečná a začiatočná tretina sú dynamické a pútavé, prostredná podľa mňa trpí nedostatkom napätia, obom hlavným protagonistom ide všetko príliš jednoducho, ženy sa im vrhajú k nohám, z bitiek proti enormnej presile vychádzajú bez akejkoľvek ujmy, v jednej scéne sa nepriatelia dokonca zabijú sami a skill, ktorý by pravdepodobne zabral roky tréningu sa Ďuraj naučí počas jednej plavby loďou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vyzdvihnúť treba ilustrácie Mikuláša Podprockého, ktoré príjemne prehlbujú atmosféru príbehu.

Verdikt: 6,66/10

Momentálne je k dispozícii už aj pokračovanie Juraj Jánošík a parný chrám.

Lukáš Škoda

Lukáš Škoda

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som muž, pochmúrneho charakteru, už tri dekády neúspešne hľadajúci svoje miesto vo svete a naplnenie života. Mojimi vášňami sú hudba, knihy, komiksy, filmy, seriály, divadlo a videohry. Týmto témam sa budem v rôznej miere venovať aj v mojich príspevkoch. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu