reklama

The Devil Wears Prada : Z II(2021) hudobná recenzia

Aký môže byť lepší čas k oddávaniu sa predstavám o hordách nemŕtvych neúnavne prahnúcich po vašom mozgu, než pandémia virálneho charakteru?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Interprét: The Devil Wears Prada

EP: Z II

Rok: 2021

Vydavateľ: Solid State Records

11 rokov po Zombie diabolskí elegáni po druhý raz vstupujú do rieky nemŕtvych.

Existuje teória, že po pandémii môžeme očakávať kvantá novej hudby, no jej kvalita môže byť nevyrovnaná, keďže hudobníci v karanténe nemali kde zbierať nové zážitky a skúsenosti. TDWP sa tento nedostatok rozhodli riešiť návratom do sveta zmietaného zombie apokalypsou, myslím, že za aktuálnej situácie je táto téma na preklenutie hluchého obdobia vhodná.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Úvodný rev Nightfall pripomenie titulnú pieseň tento rok dekádu sláviaceho prelomového albumu Dead Throne.

Umiernený začiatok, ťažkotonážna nálož v kontraste s priam nežným refrénom, ktorého vzletnosť narúša len Hranica protestujúci z úzadia, v skratke Forlorn.

Termination balansuje na hrane, v prvej polovici inklinuje k predošlému albumu z roku 2019, v závere práve k pôvodnej agresiou prekypujúcej Zombie EP, čo umocňuje použitý voiceover.

Precítená Nora koketujúca s južanským rockom prechádza v krehký začiatok záverečnej Contagion, na ktorý v tesnom závese číha hromobitie predmetnej nákazy, Uvoľnenie prichádza až v samotnom závere.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Z II na svoju prvú časť nadväzuje najmä tematicky, sonicky ide skôr o kombináciu vynikajúceho albumu The Act a inej Extended Play explorujúcej temné zákutia vesmíru. Niet sa čomu diviť, predsa ubehlo celých 11 rokov a z vtedajšej zostavy v kapele pôsobia už len Mike Hranica a Jeremy DePoyster, časy sa menia a mali by sa aj ľudia.

Verdikt: 8/10

Platňa už je na ceste.

Lukáš Škoda

Lukáš Škoda

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som muž, pochmúrneho charakteru, už tri dekády neúspešne hľadajúci svoje miesto vo svete a naplnenie života. Mojimi vášňami sú hudba, knihy, komiksy, filmy, seriály, divadlo a videohry. Týmto témam sa budem v rôznej miere venovať aj v mojich príspevkoch. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu