Deň bez mobilu

Používate svoj mobilný telefón častejšie ako by ste mali? Ak sa vám náhodou vybije baterka alebo nebodaj zabudnete svoj telefón doma nie ste vo svojej koži? Tak potom tento článok je určený priamo vám.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Najmä medzi mladými ľuďmi je mobilná komunikácia velmi rozšírená. Či už je to telefonovanie, smskovanie alebo chatovanie. Takmer každý piaty človek vo veku od 15-30 rokov má aspom dva mobilné telefóny. Už nám nestačí jeden? Možno si poviete že mobilný telefón v súčasnosti neslúži už len na komunikáciu. Áno je to tak. Má množstvo vymožeností ako je počúvanie hudby či fotenie. Ale slúži nám mobilný telefón iba kôli jeho príslušenstvám? Nemáme ho kôli tomu, aby sme boli vždy a všade ľahko zastihnutelný? A práve to je kameňom úrazu. Sme vždy a všade ľahko zastihnutelný. Prečo už nevieme vypnúť telefón a proste relaxovať. Stále sa sťažujeme že žijeme v neustálom strese. Nemôžu za tento stres aj mobilné telefóny?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Telefonujeme všade. V práci, doma, za volantom. A dokonca aj na takých miestach kde by sme vôbec nemali, ako sú banky či rôzne konferencie a porady. Koľkokrát ste počuli zvoneni mobilného telefónu v kine či divadle? Dokonca aj v autobuse. Nemáme už záujem o súkromie, keď svoje súkromné rozhovory uskutočnujeme v preplnenom autobuse? Prečo uprednostňujeme telefonický rozhovor pred osobným stretnutím? bojíme sa stretnutia s človekom na druhej strane? Možno ste doteraz nemali čas sa nad tým zamýšlať. Ale skúste tak jeden deň nepoužiť mobilný telefón.

Ja som to skúsil. Nevydržal som. Možno mi chýba pevná vôľa, možno niečo iné.

SkryťVypnúť reklamu

A na záver by som sa vás chcel spýtať: "Slúži mobilný telefón vám, alebo vy ste otrokom mobilného telefónu?" 

Lukáš Valent

Lukáš Valent

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som úplne normálny človek čo rád píše a niešo rád pikrášluje aby to bolo zaujímavejšie a možno aj niekedy menej bolestne. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu