Čo je to so Slovanom?!

Písmo: A- | A+

Môj prvý článok na mojom prvom blogu začnem na ulici Odbojárov 9, Bratislava. Tam totiž stojí jedna  z najmodernejších hokejových arén v Európe, kde hrajú Slovanisti. No, hrajú...

V piatok 31.10. som využil meninový darček od sestry, lístok na Amur Chabarovsk. Mal sa hrať hokej, na naše malebné Slovensko prišiel posledný tím "Káhaelky", ktorému štreka sem by autami trvala cca. 129 hodín. Toľko neprecestujem ja za celý rok z východu do hlavného mesta a naspäť. Let podľa erárneho zdroja trvá pol dňa.Všetko tak hralo do karát domácim, ktorí 22 hodín predtým prehrali so Sibirom, ktorý je tiež riadny kus cesty od našej krajinky, 2:3. O motiváciu teda bolo (malo byť) postarané.
 Po príchode na štadión, približne hodinu pred zápasom bolo všetko super - ako teplota na štadióne, 
tak aj postupne prichádzajúci nadšení fanúšikovia, s pohárom čistej vody za euro. Nuž, na meškajúce platy hráčom, príp. nemeškajúce odmeny nehráčskym zamestnancom/majiteľom klubu treba zháňať peňiažky z každého možného zdroja. Z predchádzajúcich návštev Slovnaft Arény som si zvykol, že od tamošieho WiFi pripojenia si nemám veľa sľubovať, tak som sledoval rozkorčuľovávajúcich sa hokejistov a rolbu - paráda. Zápas začal, Slovan zatlačil súpera, zo šesťkrát vystrelil, no nepadlo to tam, pravdupovediac, z takých zakončení sa iné čakať nedalo. Pri prvom usadení sa Amurov v pásme Slovana, po prvej strele, vyberal miláčik domácich tribún puk z brány. Vtedy som si povedal "už je to tu zas". Tak aj bolo, celý celučičký duel vyzeral rovnako, domáci tlačili, krútili sa pri mantineloch,
potom pri opačných mantineloch, potom za bránkou (veď aj tam je mantinel) a Rusi dávali góly. Teda to vlastne ani neboli Rusi. Ale Slováci, Košičania, z ktorých jeden ešte vlani korčuľoval za Slovan. Z presiloviek či o 1, alebo aj o 2 hráčov vyťažil Slovan jedine to, že neinkasoval. Z môjho pohľadu bol najlepším hráčom Vlado Mihálik. Áno, čítate dobre. A keď už je Vlado ten, ktorý na Vás najviac zapôsobí, je niečo zle. Buď s Vami, alebo s tímom. A ja sa cítim celkom v poriadku. Asi jediný, kto bol po zápase šťastný (okrem hostí), bol Šťastný. Pobil sa. A vyhral. Už som bol prichystaný na záverečné hromadné vypískanie domácich, no Lunterov gól z dorážky divákov úplne uspokojil a Slovanistov odmenili potleskom ako keby vyhrali 1:0. Slabým, ale potleskom. Takmer 10 000 ľudí si prišlo vychutnať pohodový zápas s totálnym outsiderom, no tešili sa azda len tí, ktorí si stavili na výhru hostí. Za každé vsadené euro vyhrali 5. 
 Chcel som svoj prvý článok napísať s úsmevom na tvári aj na duši, ale po tom, čo som v piatok videl, pochopte, nešlo to. Snáď nabudúce trocha na veselšiu nôtu. 

Skryť Zatvoriť reklamu