Nekonečné imunitné teátro

Falošnosť našich politikov nikde nežiari viac, ako v nikdy nekončiacej rozprávkovej inscenácii o obmedzení poslaneckej imunity elít z NR SR. A hoci túto požiadavku obsahoval predvolebný program každej jednej politickej strany (možno s výnimkou Paliho kapurkovej), po voľbách zostal zo sľubov o zrovnoprávnení bohorovných s plebsom len zdrap papiera.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)
Obrázok blogu

Výhovorky expremiéra Fica, že na vine je prezradenie schôdzky s "terazpremiérkou" Radičovou, sú nenapodobiteľne kúzelné. Keď SMER odmietol pseudonávrh, ktorý predložil jeho vlastný predák Paška, predsa len musel použiť aké-také racionálne argumenty. Podobné to bolo aj v prípade požiadavky na akceptovanie výhrad ohľadne referenda a zachovania imunity sudcov. Avšak spraviť z utajenia schôdzky s premiérkou hlavný dôvod na to, aby mohol zmeniť svoj postoj k zmene ústavného zákona, na to treba naozaj veľkú vynachádzavosť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je otázne, či súčasná koalícia nájde dosť odvahy a odhlasuje aspoň odstránenie priestupkovej imunity. Na to mala v minulosti, keď bola pri moci, ale aj teraz hlasov dosť. Až potom bude zjavné, či to vážne myslí aj s trestnoprávnou imunitou a či nejde len o komédiu pre voličov. Môže si byť totiž istá, že Smer ústavný zákon zablokuje. Pripomína to známy skeč komikov, v ktorom jeden druhému ponúka cigaretu. "Načo to robíš? Veď vieš, že som nefajčiar a cigaretu si nevezmem," hovorí ponúkaný. "Nič to nestojí a navyše vyzerám ako dobrák," zaznie odpoveď.

Či vo vláde, alebo v opozícii, všetky politické strany ukazujú, ako to s nami dobre myslia a stále existuje značná časť voličov, ktorá tomuto divadlu stále verí. S istotou môžem predpovedať, že v nasledujúcich parlamentných voľbách sa obmedzenie poslaneckej imunity určite objaví ako súčasť predvolebných sľubov všetkých strán. Reálne hrozí to, že neustálym omieľaním tejto témy sa pojem „obmedzenie poslaneckej imunity“ tak zdiskredituje, že sa z neho stane len prázdne slovo. Táto téma je už unavujúca a stala sa akousi mrkvičkou hompáľajúcou sa pred očami somára (pardon, voliča), ktorý na túto trápnu hru vďačne skočí.

Skryť Vypnúť reklamu

Budem rád, ak sa táto téma konečne raz a navždy uzavrie a páni poslanci a ostatní papaláši budú nútení zostúpiť do prachu k tým, ktorí ich nedobrovoľne živia svojimi daňami. Opozícia aj koalícia sú v tejto otázke v zhode a hoci to nedávajú otvorene najavo, ani jeden z nich nemá úprimný záujem na tomto stave niečo zmeniť. To nakoniec dokazuje aj vlažný postoj parlamentných strán k referendu, ktoré ak by bolo úspešné, aspoň by ukázalo, že kráľ je nahý. Verejnosť sa im podarilo obalamutiť tým, že zrušenie imunity je v programovom vyhlásení vlády a mrkvička sa pred somárom (pardon, voličom) hompáľa aj naďalej.

Skryť Vypnúť reklamu

A tak nám téma zrušenia poslaneckej imunity môže povedať len jedno: „Dovidenia v ďalších voľbách, priatelia!“

Článok sa mi páčil, čo teraz?

Sledovať tento blog cez RSS

Chcem dostávať články z tohto blogu emailom.

 

Miroslav Lupták

Miroslav Lupták

Bloger 
  • Počet článkov:  26
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Predseda politickej strany Demokratická Aliancia SlovenskaFacebookTwitter RSSEmail Robím si už nárok na bilanciu seba i svojho okolia. Zoznam autorových rubrík:  papaláši našičo si myslímspoločnosť, teda my

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu