Aký mohol byť a aký bude Skylink ?

Skylink je registrovaná ochranná známka, nič viac, nič menej. V SR a ČR si ju spájame so satelitnými kartami, ktoré zadarmo sprístupňujú príjem televíznych programov a k nim navyše je možné slobodne si objednať platené programy. Všetko fungovalo ako malo aj vďaka tomu, že na trhu boli dvaja konkurenti Skylink a CS Link. Základné programy GRATIS boli rovnaké, pre každého zadarmo, inak to byť ani nemohlo a v platených sa konkurenti naťahovali.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

CS Link mal omnoho pestrejšie možnosti výberu platených programov, unikát typu Mojich 6 a k tomu všetkému ešte aj pružnú dobu predplatného. CS Link hrozil prevalcovaním Skylinku. A potom to už išlo ako po masle. M77 akože kúpilo CS Link a neskôr aj Skylink. Keby bol nový majiteľ normálny, rozumný zahraničný subjekt asi by využil synergický efekt oboch platforiem. Poskytoval by balík troch platených detských programov za 3,9 eur, balík športových programov za 4,9 eur atď a všetci by boli spokojní. Namiesto zopár zákazníkov by si platené programy platilo obrovské množstvo a majiteľ by neuveriteľne zarábal. Šírením dobrého mena a služby by zlákal ďalšie masy zákazníkov. Čosi sa tam ale v M77 Skylinku zamotalo. Veď šialene zarobili už len krátením DPH z 20 na 2, či 3%. v daňovom raji. Kto vymyslel a prečo stupiditu výpalného SERPO za programy GRATIS, s ktorými M77 nemá nič spoločné? Veď takýto podvod sa nedal dlhodobo ututlať napriek úplatným kamarátom v médiách! Alebo išlo len o to, načierno obrať masu dôchodcov o 14,40 eur s tým, že nikto sa neozve? A potom sa začne Skylink hrať na dobrého? Čo bude ďalej so Skylinkom? Hlavne mnoho problémov, keďže doteraz majitelia kariet konali v strachu a keď strach prekonajú, báť sa začne M77. Potom už môže nastať iba efekt padajúceho domčeka z karát. Ešte šťastie, že toto sa netýka programov GRATIS.

Ján Luterán starší

Ján Luterán starší

Bloger 
  • Počet článkov:  125
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Venujem sa publicistike okolo problematiky slobodného príjmu SAT TV, DVB-T, internetu a vlastne píšem o všetkom, čo človekaoslobodzuje a skvalitňuje mu život. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu