Čo som si želal od OSN v roku 2005.

Pred 30 rokmi som si našiel v pražskej knižnici OSN svoju prvú chartu ľudských práv. Bolo to svetlo v totalitnom tuneli. Odvtedy som podrobnejšie sledoval jej činnosť. A keď som v roku 2005 cez internet vypĺňal anketu, čo od OSN očakávam, napísal som toto.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Želám si, aby sa OSN prebrala z ružového sna hojnosti a vytvorila jeden celosvetový nezávislý satelitný program s výstražným signálom navyše. Bude bez politikov, kadejakých reality show a iných stupidít. Bude tam len trvalý záber z vesmíru na matičku Zem a k tomu čísla o zbytočných stratách na ľudských životoch. Vojnové, etnické konflikty, hladomor, epidémie, dopravné nehody. No a tiež prírodné katastrofy. Z nebies ľahšie zbadáme tsunami o výške 100 m, ale aj kúsok meteoritu. U meteoritu nás už nezachráni ani výstražný systém v našich hodinkách. Dovtedy by nám ľuďstvu pohľad z vesmíru pomohol nájsť vzájomnú úctu a pokoru. Za toto očakávanie sa podpíšem aj v roku 2012 a vlastne hocikedy.

Ján Luterán starší

Ján Luterán starší

Bloger 
  • Počet článkov:  125
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Venujem sa publicistike okolo problematiky slobodného príjmu SAT TV, DVB-T, internetu a vlastne píšem o všetkom, čo človekaoslobodzuje a skvalitňuje mu život. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu