Heslo novodobej mafie. Zvyk je silnejší ako rozum!

Existencia politických papalášov krôčik od mafie je založená na ľudskej hlúposti zvanej zvyk, lenivosť. Pred "nežnou" už mali všetci po krk špinavej bandy s červenými bumažkami a bielymi mramorovými palácmi. Súdruhovia mali sprivatizované všetko pod záštitou vlády ľudu. Hrali sa na bôžikov rozhodujúcich o živote a osude občanov rovnako ako o kvótach toaletného papiera. Ako mohli tak dlho terorizovať občanov?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Papaláši vedeli zosnovať sieť prašivcov, udavačov, prisluhovačov a hlavne sa spoliehali na lenivcov. U tých uplatňovali jednoduchý trik fašistov. Stokrát opakovaná pekne zabalená lož je pre lenivca pravda pravdúca. Lenivec lož prijal a ďalej "múdro" posúval. Potom sa centrála červených tak zamotala vo vlastných bludoch, až to došlo aj takému súdruhovi ako Jakeš. Potom prišla " nežná " a chvíľu sme verili, že Pravda zvíťazí nad lžou a nenávisťou. Veľmi chcela, ale prehrala boj s novodobou mafiou. Bola príliš nežná a naivná. Sadla na lep eufórii a prebudenej hlúposti. Nedalo sa naraz otvoriť bránu slobody a zároveň odstrániť stavidlá špiny a zločinu dúfajúc, že sa stane zázrak. On sa naplnil v tom, ako neuveriteľne rýchlo sa dokázali stranícki mafiáni zbratať s vrahmi oslobodenými z väzníc. A potom to už išlo ako po masle. Nájomné vraždy, privatizačné podvody, hry tajných služieb, korupcia, kupčenie s poslaneckými mandátmi, kšefty s televíziami, nebankové subjekty, predvolebné Švajčiarsko, dvojnásobné platy, hra o priestor mobilných operátorov, výpalníctvo koncesionárskych poplatkov, dôchodcovské správcovstvo, zdravotný kšeft poisťovní, Gorila, MAFIA. No a čo bude ďalej? Nič, zvyk je železná košeľa. Veľkí štátni "mafiózi" budú občanov zdierať cez dane od výmyslu sveta. Menší chlapci "mafíkovia" to budú hrať tak, aby ich nebolo príliš vidno. Kadejaké schránkové firmičky budú vymáhať od občanov všimné za čokoľvek. Satelitný signál, internetové pripojenie, básničky cez internet, telefonovanie na účet volajúceho atď. Veď majú dosť miliárd a všade svojich, aby už na ľudí niečo vymysleli.

Ján Luterán starší

Ján Luterán starší

Bloger 
  • Počet článkov:  125
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Venujem sa publicistike okolo problematiky slobodného príjmu SAT TV, DVB-T, internetu a vlastne píšem o všetkom, čo človekaoslobodzuje a skvalitňuje mu život. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu