Koľko radosti nám doprajú tí, čo im moc a chlebíčky tak chutia ?!

Nič sa nezmenilo, Slovensko si kráča stále rovnakým smerom. Miestodržitelia moci občanov presviedčajú, ako veľmi budú šetriť, len aby najzraniteľnejšie sociálne vrstvy neboli dotknuté vo svojom luxuse. Šetria? Figu borovú. Dovolil som si nazrieť do septembrového rozpočtu úradu vlády a poviem Vám toľko zábavy som už dávno nezažil. Zabavili ma tam nasledovné položky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Zemiaky čistené 1000 eur, minerálna voda 1000 eur, vajcia 600 eur, ovocie zelenina 3500 eur, potraviny 9000 eur, mrazené výrobky 1500 eur, obložené chlebíčky 1500 eur. Teraz si asi poviete, čo ten človek trepe. Veď aj vláda sú len ľudia, aj oni potrebujú kalórie. No ale povedzte, nie je tých kalórií akosi priveľa? A hlavne ak to platia daňoví poplatníci. Predpokladám, že popri dobrom plate majú chlapci a dievčatá vo vláde kadejaké príplatky a diéty. No a sme doma! Diétu by im mal ľud nariadiť priamo zdola povinne. Ešte to ovocie a zelenina, no povedzme s prižmúrením oka by im to národ toleroval, pokiaľ by si to kúpili za vlastné. Ale všetko ostatné sú samé nezdravé škroby a škroby. A teda riadni škrobi sú na úrade vlády. Keď tam nastupujú majú kilogramov x a keď odchádzajú majú pridaných desať. Zle ste rozumeli, nie desať melónov, kilogramov. Takže tak si žiješ Ty náš úrad zlatý. Ľudu zvyšuješ dane, ako Ti len napadne, kážeš im aby si priťahovali opasky a Tebe zachutili chlebíčky za cudzie?!

Ján Luterán starší

Ján Luterán starší

Bloger 
  • Počet článkov:  125
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Venujem sa publicistike okolo problematiky slobodného príjmu SAT TV, DVB-T, internetu a vlastne píšem o všetkom, čo človekaoslobodzuje a skvalitňuje mu život. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu