Mnohí naši politici by skúšku z Európy nezložili.

Osem rokov sme členmi EÚ a istotne nie vinou občanov sa niektorým nezodpovedným politikom darí spochybňovať jej existenciu. Je to vytĺkanie politického kapitálu subjektmi, ktoré nemajú šancu normálnym spôsobom osloviť verejnosť. Takých by bolo treba poslať na exkurziu do krajín, ktoré sa usilujú o vstup medzi nás. Tam by im zrejme za tie ich klamstvá riadne naložili na zadok.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Novou krajinou EÚ bude od 1.7.2013 Chorvátsko, čo nás Slovákov i Čechov neobyčajne teší, nielen kvôli spomienkam na krásny Jadran, ale hlavne kvôli novým perspektívam. Je to o obohacovaní sa navzájom a tiež o prekonávaní historických averzií. Teraz myslím na vzťahy Slovinsko - Chorvátsko. Aj o tom je nová Európa. No a potom sú tu ďalší kandidáti pre vstup do EÚ Macedónsko, Island, Čierna Hora, Srbsko, Turecko. Naši politici hrajúci sa na euroskeptikov by asi najlepšie urobili, keby sa na pár mesiacov prevtelili za občanov krajín na východ od Čiernej nad Tisou. Tam by sa im rýchlo zregenerovali svaly na nohách a bunky v rozume, aby vedeli kam ako rýchlo majú utekať späť.

Ján Luterán starší

Ján Luterán starší

Bloger 
  • Počet článkov:  125
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Venujem sa publicistike okolo problematiky slobodného príjmu SAT TV, DVB-T, internetu a vlastne píšem o všetkom, čo človekaoslobodzuje a skvalitňuje mu život. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu