My chceme svetlo na konci tunela Európy!

Hrajú sa nám chlapci politickí na euroskeptikov a eurooptimistov. My nič také nepotrebujeme. My sme eurorealisti. Nám stačilo zažiť život za železnou oponou, aby sme dokázali prekuknúť hry špekulantov. Pre nás je Európa a jej zjednocovanie nezvratným procesom. Také tie kecy o tom, že je tu nové RVHP a kadejaké iné drísty na nás neplatia. Najpriepastnejší rozdiel medzi  fungovaním "starých" a " nových" štátov EÚ je vždy a len o zlyhaní politikov. Občania nikdy nezlyhali.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Trpezlivo vydržali kadejaké tie ekonomické pokusy so sťahovaním opaskov, pričom politici ich sťahovali len občanom a povoľovali sebe a svojim komplicom v kšefte. Občania to zdravým rozumom trpezlivo znášali, keďže neboli dostatočne rozvinuté mechanizmy verejnej kontroly a zlyhali verejnoprávne médiá. Prežili sme všetky tie mafiánske spolky, skupinky s nádejou, že integrácia Európy nastolí konečne aj na Slovensku základy vymožiteľnosti práva a morálka zvíťazí a vyčistí politický priestor od gaunerov. Malé krôčiky sa urobili a stálo nás to nekonečne mnoho úsilia a odriekania. Teraz už nemôžeme dovoliť, aby pre naše deti a vnukov vôbec len prichádzala do úvahy myšlienka cesty späť. Naši politici a ich mecenáši sa boja len jedinej veci a tou je kontrola, ktorú nedokážu eliminovať. Naša istota je v centralizácii EU, je to jediné riešenie a svetlo v tuneli.

Ján Luterán starší

Ján Luterán starší

Bloger 
  • Počet článkov:  125
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Venujem sa publicistike okolo problematiky slobodného príjmu SAT TV, DVB-T, internetu a vlastne píšem o všetkom, čo človekaoslobodzuje a skvalitňuje mu život. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

8 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu