Oplatí sa štrajkovať? Treba, len nie ako folklórna vložka.

Každý na Slovensku sa len sťažuje, štrajkuje a v skutočnosti sa podstatné veci vôbec nemenia. Akoby tu paralelne existovali dva svety. V tom prvom sa pozitívna energia ľudí a ich aktivita zneužíva špinavým spoločenským systémom. Ten ich energiu a aktivitu likviduje množstvom nariadení, obmedzení a nezmyslov. Aby musel občan v 21. storočí robiť otroka úradom, to už je vrchol arogancie moci. A zo Slovákmi si úrady robia čo len chcú. Zoberte si len také stavebné konanie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Máte súkromný pozemok po babke a chcete si postaviť domček. Úrady Vám prikážu, aby ste si zabezpečili vytýčenie trás od vodárov, plynárov, elektrikárov, kominárov, hasičov, rybárov a neviem koho ešte. Trpezlivo znášate aroganciu moci, všetko za nich vybavíte. Domček už máte takmer hotový, len čosi ešte potrebujete pri dome vykopať. Kopete ako nič a odrazu v plytkej hĺbke prekopete akúsi tenkú trúbku a v nej drôt. Čudujete sa, odkiaľ sa to čudo nabralo na Vašom pozemku, pri Vašom dome. Pre zrýchlenie deja nasleduje polícia, obvinenie za škodu 10 000 eur. Cez Váš pozemok si veľká telekomunikačná firma nikto nevie kedy a ako zakopala kábel. Zákon jej takúto drzosť umožňuje a Vy musíte ťarchu znášať bez reptania. Stavebný úrad síce pochybil, keďže telekomunikačnú firmu pri vytyčovaní trás zabudol uviesť, telekomunikačnú firmu to nezaujíma. A Ty občan sa tráp, hľadaj si právnika a môže Ťa aj poraziť. No bolo by už treba proti štátu a úradníkom začať generálny štrajk. Lebo také tie štrajky ako folklórne vložky keď štrajkujú učitelia a deti sa tešia, alebo keď štrajkujú hasiči a domy horia ich susedom, to je o ničom, to len škodí detskému rozumu a obyčajným ľuďom. A ako vyzerá generálny štrajk? To ľudia bez ohľadu na stranícke vierovyznanie vystrašia mocipánov tak, že tí v momente precitnú a vrátia sa k svojmu poctivému remeslu murára, firemného právnika alebo hoci aj výpravcu.

Ján Luterán starší

Ján Luterán starší

Bloger 
  • Počet článkov:  125
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Venujem sa publicistike okolo problematiky slobodného príjmu SAT TV, DVB-T, internetu a vlastne píšem o všetkom, čo človekaoslobodzuje a skvalitňuje mu život. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu